fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Loewe uratowane!

Loewe2014Informacja20 stycznia 2014 biuro prasowe Loewe rozesłało do dziennikarzy oficjalną informację o pozyskaniu inwestora branżowego Oznacza to, że zagrożona bankructwem firma będzie kontynuowała działalność. Loewe uciekło syndykowi spod topora, ale na tym nie koniec dobrych wiadomości. Marki nie kupił anonimowy fundusz inwestujący środki chińskich miliarderów, ale ludzie od dawna związani z branżą elektroniczną. Niezwykle istotny jest także fakt, że większość pracowników zachowa dotychczasowe posady.


Alfred Hagebusch – główny przedstawiciel Loewe AG - stwierdził: „Fakt, że udało nam się zachować markę Loewe w Niemczech jest wielkim sukcesem. I pomimo, że szczerze żałuję, że inwestorzy nie będą w stanie przejąć wszystkich pracowników, w obecnych okolicznościach dobrą informacją jest, że większość stanowisk pozostanie bez zmian.”.
Na pomoc Loewe przybyła Panthera – grupa składającą się dwóch rodzinnych firm monachijskich oraz osób w przeszłości odpowiedzialnych za zarządzanie w Dellu, Apple i Bang & Olufsenie. Grupa inwestorów przejmie większość aktywów Loewe AG. Inicjatorem transakcji był Jan Gesmar-Larsen. Pozostałe fundusze wyłożyli Constantin Sepmeier i Stefan Kalmud. Kwota transakcji nie została ujawniona. Przekazanie działalności ma się odbyć 31 stycznia 2014 r.
Inwestorzy planują poszerzyć grupę odbiorców Loewe o ludzi młodych, nie tracąc dotychczasowych – zainteresowanych niebanalnym wzornictwem i technologią. Jako główne obszary działalności wskazywane są: Europa, Rosja i Chiny. Współinwestor i były szef Apple Europe – Jan Gesmar-Larsen – obejmie stanowisko szefa rady nadzorczej i we współpracy z dotychczasowym CEO Loewe, Matthiasem Harschem, będzie odpowiadał za strategiczne zmiany w firmie.
Loewe będzie prowadziło działalność pod nazwą Loewe GmbH. Koncepcja nabywców zakłada utrzymanie fabryki w Kronach. Umowa inwestycyjna mówi o przejęciu około 270 pracowników, w tym wszystkich stażystów. Co więcej, istnieje możliwość, że inwestor dodatkowo przejmie produkcję w Kronach w późniejszym terminie. Do tego czasu fabryka będzie działać pod kontrolą obecnej Loewe Opta GmbH bez redukcji zatrudnienia. W sumie oznacza to, że w momencie przejęcia trzy czwarte z 550 obecnych pracowników w Niemczech zachowa miejsca pracy.
Dla około 120 pracowników, z którymi nie zostaną przedłużone umowy, zabezpieczono środki na firmę pomagającą w znalezieniu nowej pracy. Od 1 lutego 2014 będą mogli liczyć na stosowne przeszkolenie i pomoc w poszukiwaniu nowego pracodawcy.