fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

DLS na ścianę

DLS1W katalogu szwedzkiej firmy DLS pojawił się kolejny zestaw głośnikowy do powieszenia na ścianie. System złożony z monitorów Flatbox XXL, wspomaganych subwooferem Flat Sub 8 sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni około 35 m².
Flatbox XXL to jedne z największych płaskich głośników DLS-a. Powstały do współpracy z niedrogimi systemami stereo i kinową elektroniką średniej klasy. 2,5-drożny układ pracuje w obudowie typu bas-refleks. Wykonano go w oparciu o 30-mm miękką kopułkę wysokotonową oraz trzy 10-cm przetworniki pełniące rolę nisko-średniotonowego i basowych.
Efektywność to bardzo przyzwoite 90 dB/W, a impedancja – 4 omy. Do zasilania producent zaleca wzmacniacze o mocy 30 – 200 W.
Jako że pasmo przenoszenia satelitów rozpoczyna się od 58 Hz, niski bas można uzupełnić subwooferem. Flat Sub 8 Large sprawdzi się w tej roli szczególnie dobrze, ponieważ to największy w katalogu DSL-a tego typu głośnik do zawieszenia na ścianie.
Z symbolu łatwo wywnioskować, że użyto w nim przetwornika o przekątnej 8 cali (20 cm). Do zasilania wykorzystano wzmacniacz o mocy 150 W, pracujący w klasie AB. Głośnik w obudowie zamkniętej powinien swobodnie przetwarzać pasmo w zakresie 40 – 150 Hz. Wyposażono go w płynną regulację głośności, fazy oraz częstotliwości odcięcia, jak również układ automatycznego włączania po rozpoznaniu sygnału na wejściu.
Oba modele są dostępne w wykończeniu białym lakierem satynowym albo błyszczącym czarnym. Do satelitów dołączane są w standardzie dwa komplety maskownic: czarne i białe.
Ceny zależą od wybranego wariantu kolorystycznego. Białe monitory Flatbox XXL kosztują 3890 zł, a czarne – 4290 zł (za parę). Subwoofer Flat Sub 8 Large, odpowiednio, 2400 zł i 2790 zł (za sztukę). Omawiane nowości DSL-a można już kupić w Polsce.