fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Yamaha YAS-152

YamahaYAS152Yamaha zaprezentowała kolejny model soundbaru. YAS-152 opracowano z myślą o współpracy z telewizorami o dużych przekątnych.
Nowy głośnik Yamahy ma szerokość 120 cm, dzięki czemu idealnie pasuje do płaskich ekranów o przekątnej 55 cali. Można go także umieszczać pod odbiornikami 60- i 65-calowymi.


Urządzenie jest kompatybilne z popularnymi formatami kodowania dźwięku przestrzennego, jak Dolby Digital i DTS. Współpracuje ze źródłami stereo, także bezprzewodowo przez Bluetooth oraz za sprawą bezpłatnej aplikacji Home Theater Controller. To drugie rozwiązanie jest dostępne w wersji na iOS i Android. Pomaga w konfiguracji i służy do odtwarzania muzyki zapisanej w smartfonie lub tablecie. Nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania.
W wyposażeniu znalazły się także wejścia koaksjalne i optyczne, analogowe oraz wyjście do zewnętrznego subwoofera.
W czasie oglądania programów telewizyjnych i filmów przydają się funkcje Clear Voice oraz UniVolume. Pierwsza zwiększa poziom głośności dialogów, dzięki czemu stają się wyraźniejsze. Druga utrzymuje taką samą głośność pomiędzy różnymi kanałami i po rozpoczęciu emisji bloku reklamowego.
W szerokiej obudowie YAS-152 zamontowano dwa szerokopasmowe przetworniki o średnicy 6,5 cm oraz dwa 8,5-cm subwoofery. Wyposażono je w duże układy magnetyczne i obciążono tunelami bas-refleksu o stożkowym profilu wylotów, co redukuje szumy przepływającego powietrza. W uzyskaniu głębokiego i mocnego basu niebagatelny udział ma cyfrowy wzmacniacz o mocy 120 W.
Sekcje prawego i lewego kanału odseparowano od siebie, co poprawia wrażenia przestrzenne i pozwala osiągnąć panoramę dźwiękową adekwatną do wielkości ekranu. Funkcja Air Surround Xtreme obrabia dźwięk w dziedzinie cyfrowej w taki sposób, aby efekty dookólne były zbliżone do instalacji 7.1.
Duży soundbar Yamahy jest dostępny w bieli i czerni. Nowoczesny charakter wzornictwa podkreśla zakrzywiona przednia ścianka i wykończenie na wysoki połysk.
Omawiane urządzenie można już kupić w Polsce. Cenę ustalono na 1499 zł.