fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

iFi Audio

iFiAudioOd niedawna przedstawiciela w Polsce ma iFi Audio. Marka jest ściśle powiązana z angielską firmą Abbingdon Music Research, kojarzoną głównie z produkcją high-endowych odtwarzaczy CD.
Urządzenia iFi Audio są od AMR-a o wiele tańsze i przeznaczone dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z brzmieniem dobrej jakości. W swoich konstrukcjach iFi stara się korzystać z doświadczeń w zakresie, na jaki pozwala niższy segment cenowy. Producent zapowiada, że możliwości tych niewielkich urządzeń są zaskakujące, szczególnie w zestawieniu z ich niepozornym wyglądem.


Oferta iFi jest skromna i przejrzysta. Aktualnie obejmuje tylko jedną serię. Tworzące ją urządzenia zostały ujednolicone pod względem wzornictwa i kształtu obudowy. Powstały z myślą o pracy razem, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać je w innym systemie.
W skład serii Micro wchodzi siedem produktów. Najważniejszy z nich wydaje się iDAC, czyli przetwornik cyfrowo-analogowy z asynchronicznym wejściem USB oraz układem redukcji jittera. Urządzenie oparto na kości konwertera ESS Sabre, montowanej też w znacznie droższych układach tego typu. Swoistym bonusem jest wyjście słuchawkowe, współpracujące z wydajnym wzmacniaczem DirectDrive, zdolnym wysterować nawet oporne słuchawki. Ten sam moduł można też nabyć osobno, w postaci przedwzmacniacza słuchawkowego iCan, który radzi sobie z nausznikami o impedancji 600 omów. Ponadto iCan został wyposażony w funkcję podbicia basu oraz… możliwość dopasowania rozmiarów sceny muzycznej do upodobań słuchacza.
Kolejną propozycją iFi jest iLink, czyli konwerter cyfrowy, pozwalający na wykorzystanie komputera w charakterze transportu plików. Zastosowano w nim technologię niwelującą jitter, izolację galwaniczną oraz wyjście zbalansowane.
iTube to bufor lampowy, a zarazem przedwzmacniacz liniowy. Przeznaczono go dla osób chcących dodać do systemu nieco lampowego ciepła. Można go również wprząc jako bufor pomiędzy wzmacniaczem a odtwarzaczem Blu-ray czy konsolą gier.
iPhono to przedwzmacniacz gramofonowy, przystosowany do pracy z wkładkami MM i MC. Oferuje duże możliwości dopasowania parametrów do posiadanego przetwornika oraz sześć nastawów korekcji graficznej.
iUSBPower to zasilacz sieciowy, przeznaczony do pracy z przetwornikami c/a, które nie wymagają zasilania wysokim napięciem. Zastosowano w nim także rozwiązanie o nazwie IsoEarth, przerywające uziemienie pomiędzy komputerem a przetwornikiem, do którego iUSBPower jest podłączony. Efekt tej współpracy ma być słyszalny od razu.
Ostatni w aktualnej ofercie iFi jest przewód USB Gemini, służący do podłączenia DAC-a z komputerem. Wyposażono go w trzy elementy niwelujące zakłócenia. Gemini jest dostępny w dwóch długościach: 0,75 m i 1,5 m.
Wszystkie modele iFi Audio można już kupić w Polsce. iDAC kosztuje 1350 zł; iUSB – 890 zł; iCan – 1090 zł; iLink – 1090 zł; iPhono – 1750 zł; iTube – 1350 zł. Przewód Gemini 0,75 m wyceniono na 790 zł, a Gemini 1,5 m – na 1090 zł.