fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

McIntosh MA7900

McIntoshMA7900Obok szczytowej integry MA8000 McIntosh wprowadza nowość w nieco przystępniejszej cenie. MA7900 nie zastępuje modelu MA7000. Stoi niżej w firmowej hierarchii, ale jest bogato wyposażony i wygląda jak prawdziwy Mak.
MA7900 to bezpośredni następca wzmacniacza MA6900. Ma wbudowany DAC oraz przedwzmacniacz korekcyjny MM i MC. Dysponuje mocą 200 watów na kanał i jest wyposażony w firmowe transformatory wyjściowe (autoformery).


Do MA7900 można podłączyć sześć źródeł liniowych RCA, jedno XLR, dwa phono – MM i MC – oraz trzy źródła cyfrowe: asynchroniczne USB 2.0, koaksjalne i optyczne. Maksymalne parametry sygnału przesyłanego do USB to 32 bity/192 kHz.
Nowy Mak zawiera wyjście słuchawkowe 6,3 mm (duży jack). Współpracujący z nim przedwzmacniacz słuchawkowy High Drive jest mocniejszy niż we wcześniejszych konstrukcjach. Wysteruje praktycznie dowolne słuchawki. Zalecany zakres impedancji mieści się w przedziale 20-600 Ω.
MA7900 wyposażono w pięciozakresowy korektor barwy tonu. Wybrane ustawienia są zapamiętywane oddzielnie dla każdego wejścia. Przewidziano także możliwość wyłączenia układu regulacji ze ścieżki sygnału, co powinno poprawić jego czystość.
Układ Power Guard sprawdza na bieżąco oddawaną przez wzmacniacz moc i zapobiega przesterowaniu kolumn.
Funkcja Home Theater Pass Through umożliwia wygodne włączenie wzmacniacza w system kina domowego. Integra w tym trybie zachowuje się jak końcówka mocy i poddaje się kontroli zewnętrznego procesora dźwięku.
Obudowę wykonano w części z polerowanej stali nierdzewnej, która współgra z klasycznym wzornictwem  McIntosha: szklanym panelem przednim i podświetlanymi wskaźnikami mocy wyjściowej.
McIntosh MA7900 jest już dostępny w Polsce. Cenę ustalono na 28500 zł.