fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Radio Yamahy

YamahaRS201Yamaha rozszerza ofertę o amplitunery stereo. R-S201 to pierwsze z serii tych praktycznych urządzeń.
R-S201 jest najnowszym, a zarazem najtańszym stereofonicznym odbiornikiem Yamahy. Dysponuje mocą 2 x 100 W/8 Ω (40 Hz - 20 kHz, 0,2 % THD), a w jego konstrukcji zadbano o skrócenie ścieżki sygnałowej i utrzymanie sygnału w postaci jak najbliższej oryginałowi ze źródła. Wzornictwo nawiązuje do znanych i lubianych projektów japońskiego producenta, zapoczątkowanych przez stereofoniczny wzmacniacz A-S2000. Przednią ściankę wykonano ze szczotkowanego metalu. Do wyboru przewidziano dwie wersje kolorystyczne: czarną i srebrną.


W wyposażeniu znajdziemy m.in. pilot, podwójne gniazda głośnikowe ułatwiające bi-wiring, wyjście słuchawkowe 6,3 mm oraz regulację barwy tonu (bas i soprany).
Do urządzenia można podłączyć cztery liniowe źródła sygnału albo trzy źródła i magnetofon w pętli. Do gramofonu należy dokupić zewnętrzny przedwzmacniacz korekcyjny.
Obsługę ułatwia czytelny wyświetlacz. W połączeniu z funkcją automatycznego wyszukiwania upraszcza proces zapamiętywania 40 rozgłośni FM i AM oraz szybki dostęp do nich.
Energię oszczędza funkcja automatycznego przejścia w tryb czuwania. Aktywuje się, kiedy odbiornik nie jest wykorzystywany przez dłuższy czas. W zależności od potrzeb użytkownika może to nastąpić po 2, 4, 8 lub 12 godzinach. Po przełączeniu w standby zużycie prądu spada do 0,5 W.
Model R-S201 jest już dostępny w sprzedaży. Dystrybutor ustalił cenę na 949 zł.