fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

MA8000

McIntoshMA8000McIntosh oficjalnie potwierdził, że wprowadzi do katalogu nowy wzmacniacz zintegrowany z najwyższej półki. MA8000 będzie odtąd flagową integrą amerykańskiej wytwórni.
Dotychczasowy flagowiec – MA7000 – udał się jak rzadko i cieszył się zasłużoną popularnością wśród nabywców. MA8000 będzie się musiał bardzo postarać, ponieważ jest od poprzednika wyraźnie droższy. Trzeba jednak przyznać, że ma mocne argumenty, ponieważ łączy nowoczesne wyposażenie z tradycyjnymi rozwiązaniami oraz niepowtarzalnym wzornictwem McIntosha.


MA8000 to potężny piec o mocy 300 watów na kanał. MA7000 był o 50 W słabszy. Zestaw gniazd obejmuje aż 15 wejść sygnału, w tym: sześć RCA, dwa XLR, dwa gramofonowe – dla wkładek MM i MC, a na dodatek pięć cyfrowych: asynchroniczne USB 2.0, dwa koaksjalne i dwa optyczne. Dzięki tej hojności do wzmacniacza będzie można podłączyć zarówno wszystkie źródła dźwięku posiadane obecnie, jak i te, które pojawią się w przyszłości.
Pięć wejść cyfrowych może przyjmować sygnał o granicznych parametrach 32 bity/192 kHz. Wejścia gramofonowe MM i MC mogą być dostrojone do konkretnej wkładki, dzięki czemu użytkownik wydobędzie potencjał drzemiący w wysokiej klasy przetwornikach. Wzmacniacz wyposażono ponadto w bardzo rozbudowaną, bo aż ośmiozakresową regulację barwy tonu, której ustawienia można przypisać konkretnemu wejściu. Dzięki temu da się ręcznie modyfikować pasmo nie tylko pod kątem posiadanych kolumn, ale również repertuaru odtwarzanego z określonego źródła.
Funkcja Home Theater Pass Through przydaje się do integracji systemu stereo z instalacją kina domowego. Przełączony w ten tryb MA8000 staje się końcówką mocy i przechodzi pod kontrolę zewnętrznego procesora AV bądź amplitunera. Żeby oglądać film, nie trzeba przepinać kabli. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk.
Dzięki niebagatelnej mocy 300 watów na kanał nowy Mak bez trudu wysteruje większość zestawów głośnikowych. Będzie to tym łatwiejsze, że na wyjściu nie zabrakło transformatorów dopasowujących (tzw. autoformerów), z których wyprowadzono odczepy dla kolumn o impedancji 8, 4 i 2 omów. Autoformery zapewniają końcówkom mocy we wzmacniaczu komfortowe warunki pracy, a jednocześnie chronią zestawy głośnikowe przed uszkodzeniem w przypadku awarii tranzystorów. Gwarantują też, że dostarczona moc będzie czysta, a zniekształcenia pomijalnie niskie. Dodatkowo układ Power Guard zabezpiecza kolumny przed przesterowaniem. Kontroluje on przepływ sygnału i reaguje błyskawicznie, gdy poziom zniekształceń zbliży się do 2 %. Takie sytuacje będą jednak należeć do rzadkości. Użytkowany normalnie McIntosh będzie generował zniekształcenia na poziomie 0,005 %.
MA8000 został wyposażony w nowy przedwzmacniacz słuchawkowy High Driver, który oferuje wyższą niż dotychczas moc wyjściową i poradzi sobie praktycznie z każdymi słuchawkami. Dopuszczalny zakres impedancji wynosi 20-600 omów.
Obudowę wzmacniacza wykonano w części z wypolerowanej stali nierdzewnej, która idealnie współgra z klasycznym szklanym panelem przednim McIntosha. Nie zabrakło także dobrze znanych podświetlonych wskaźników mocy i zielonych elementów liternictwa.
Najnowsza integra McIntosha waży 45,4 kg, ma wymiary 24/44,5/56 cm (w/s/g) i kosztuje 42000 zł. Polską premierę zaplanowano na Audio Show 2013.