fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

McIntosh MA8000

MA8000FrontTopMonumentalna jakość brzmienia. Tego można spodziewać się po stereofonicznym wzmacniaczu zintegrowanym MA8000, który łączy w jednej obudowie, możliwości potężnego wzmacniacza o mocy 300 Watów na kanał, z funkcjonalnością typową dla najwyższej klasy przedwzmacniacza.
MA8000 posiada 15 wejść sygnału, w tym: 6 niezbalansowanych (RCA), 2 zbalansowane (XLR), 2 dla sygnału gramofonowego (dla wkładek MM oraz MC), 5 cyfrowych – zapewniając tym samym możliwość podłączenia wszystkich obecnie posiadanych źródeł dźwięku, a także tych które zostaną zakupione w przyszłości.


Pięć dedykowanych wejść cyfrowych może przesyłać sygnał o maksymalnej częstotliwości próbkowania 32 Bit/192 kHz. Dyskretna, ośmiozakresowa regulacja barwy dźwięku jest możliwa do przypisania konkretnemu wejściu i pozwala na precyzyjne, ręczne, dostrojenie słuchanej muzyki w taki sposób, aby brzmiała lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.
Wejścia gramofonowe MM i MC mogą być idealnie dostrojone do konkretnej wkładki i gramofonu, pozwalając posiadanej płytotece zabłysnąć tak mocno, jak to wcześniej nie miało miejsca.
Funkcja Home Theater Pass Through oznacza tryb pracy wzmacniacza, w którym regulacja głośności przestaje działać, a wzmacniacz staje się wówczas końcówką mocy. Dzięki temu istnieje możliwość idealnego zintegrowania MA8000 z posiadanym systemem kina domowego.
Imponująca moc 300 Watów na kanał oznacza możliwość wysterowania praktycznie każdych zestawów głośnikowych. Wyjątkowe doświadczenie firmy McIntosh w zakresie projektowania i wytwarzania transformatorów stało się już legendą w przemyśle audio. Znajdujące się w MA8000 autoformery są transformatorami które umożliwiają bezpieczne wysterowanie mocą 300 Watów na kanał kolumn o impedancji 8, 4 i 2 Ohm. Chronią jednocześnie zestawy głośnikowe przed uszkodzeniem w przypadku wystąpienia awarii tranzystorów oraz gwarantują przepływ mocy o niskim poziomie zniekształceń. Układ Power Guard®, zabezpiecza kolumny przed przesterowaniem, które może je uszkodzić. Działa on z szybkością światła monitorując ścieżkę sygnału i utrzymując zniekształcenia poniżej poziomu 2%, a także zapewnia bezpieczny sygnał na wyjściach wzmacniacza.
Nowy, wbudowany, wzmacniacz słuchawkowy High Drive, oferuje zwiększone możliwości wzmocnienia sygnału oraz wyższą moc wyjściową. Został on zoptymalizowany do pracy z praktycznie wszystkimi dostępnymi na rynku słuchawkami, czego efektem stało się uzyskanie najwyższej jakości wrażeń odsłuchowych.
Obudowę wzmacniacza wykonano w części z pięknie wypolerowanej stali nierdzewnej, która idealnie współgra z klasycznym szklanym panel przednim McIntosha, stanowiąc ozdobę waszego pokoju.
- Moc 300 Watów na kanał przy 8/4/2 Ohm.
- Autoformery – najsłynniejsze transformatory firmy McIntosh.
- Układ Power Guard® - chroni przed przesterowaniem.
- Podświetlane wskaźniki mocy wyjściowej.
- Przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) obsługujący częstotliwość próbkowania do 32 Bit/192 kHz.
- Pięć wejść cyfrowych: asynchroniczne USB 2.0, 2 koaksjalne i 2 optyczne.
- Wzmacniacz gramofonowy z oddzielnymi wejściami sygnału gramofonowego MC i MM.
- Wzmacniacz słuchawkowy z gniazdem słuchawkowym na panelu przednim, umożliwiający podłączenie słuchawek o impedancji od 20 do 600 Ohm.
- Ośmiozakresowa regulacja barwy dźwięku.
- Poziom zniekształceń harmonicznych: 0.005%
- Wymiary: (WxSxG) 24 x 44,5 x 56 cm.
- Masa: 45.4 kg

Premiera w połowie listopada. Przewidywana cena 42000 zł.