fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

We4 - Harmonijnie

We4HarmonijnieCover20 lipca ukazała się płyta zespołu We4, zatytułowana „Harmonijnie”. W trakcie jej powstawania równie wiele uwagi co walorom muzycznym poświęcono jakości realizacji. Nagrania dokonano w cenionym za dobrą akustykę studiu S1 Polskiego Radia w Bydgoszczy, w listopadzie 2012. W procesie rejestracji wykorzystano cyfrową konsoletę Lawo Sapphire, oprogramowanie Pro Tools Digidesign 24/48 oraz bogaty zestaw mikrofonów: Telefunken ELA M260 dla wibrafonu, Neumann U87 dla kontrabasu i stopy oraz Shure SM 57LC dla perkusji. Po zgraniu materiał został wysłany do londyńskiego studia The Exchange, gdzie poddano go masteringowi. Gotowy album brzmi dynamicznie i przestrzennie, a na szczególną uwagę zasługuje czyste, ciepłe i nasycone brzmienie wibrafonu.


Ciekawy jest skład instrumentalny. We4 to kwartet złożony z harmonijki ustnej (Wojciech Milewski), kontrabasu (Grzegorz Nadolny), perkusji (Piotr Biskupski) oraz wspomnianego wibrafonu (Karol Szymanowski).
Na program składa się dziewięć jazzowych standardów, interpretowanych świeżo i z kulturą. Wśród nich znalazły się m.in.: „Smile” Charlie Chaplina, „Body and Soul” Johna Greena, „Makin’ Whoopee” Waltera Donaldsona i Gusa Kahna czy „Fly Me to the Moon” Barta Howarda.
Płyta trwa 53 minuty. Ukazała się 20 lipca i można ją kupić w naszym sklepie internetowym na www.hi-fi.com.pl, a także zamówić bezpośrednio w redakcji, dzwoniąc do Pani Izy.
Materiał nam się podoba i mamy nadzieję, że uprzyjemni Wam wakacyjne podróże i piękne letnie wieczory.

We4
Harmonijnie
Cena: 29,90 zł
Wysyłka: na koszt redakcji