fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Astell & Kern AK120

AK120Na tegorocznej wystawie High-End w Monachium Iriver prezentował premierowo swój topowy odtwarzacz plików muzycznych. AK120 jest dopieszczony w detalach, wyposażony w audiofilskie rozwiązania, a jego pojemny dysk umożliwia przechowywanie materiału bez kompresji. Astell & Kern AK120 ma kontynuować komercyjne sukcesy wcześniejszego AK100, a dodatkowo przynieść firmie prestiż producenta przenośnego odtwarzacza klasy high-end. Astell & Kern AK120 jest aktualnie jedynym na rynku przenośnym odtwarzaczem plików z dwoma niezależnymi torami dla prawego i lewego kanału i dwoma przetwornikami Wolfson WM8740.

Rozwiązanie to pozwoliło obniżyć poziom szumów, zwiększyć dokładność reprodukcji cichych informacji i poprawić dynamikę. Lista obsługiwanych formatów obejmuje: AIFF, ALAC, AAC, WAV, FLAC, WMA, MP3, OGG, APE i DDS. AK120 wyposażono w dotykowy wyświetlacz IPS 2,4 o rozdzielczości QVGA (320 x 240 pikseli). Pięciopasmowy equalizer pozwala dostosować charakterystykę odtwarzania do upodobań użytkownika. Wbudowana pamięć ma pojemność 64 GB. Powiększymy ją, używając dwóch dodatkowych gniazd microSD, z których każde obsługuje karty do 64 GB. Łączna możliwa do uzyskania pojemność pamięci może sięgnąć 192 GB, co było dotychczas pułapem nieosiągalnym dla żadnego z przenośnych urządzeń muzycznych.
Obudowę wykonano ze szczotkowanego aluminium, co korzystnie wpływa zarówno na jej estetykę, jak i trwałość. W zestawie znajduje się ręcznie szyty pokrowiec z najwyższej jakości włoskiej skóry. Litowo-polimerowy akumulator o pojemności 2350 mAh wystarcza na 14 godzin pracy bez ładowania.
Astell & Kern AK120 jest w Polsce dostępny od 20 czerwca. Dystrybutor ustalił cenę na 4500 zł.