fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Trespass

CrabInvasionTrespass21 października br. Crab Invasion opublikowali nowy, trzeci już singiel, promujący zapowiadane wydawnictwo pt.: „Way Too Close". Utwór jest owocem konsekwentnie ewoluującej drogi stylistycznej grupy, która zaczynając od gitarowego indie rocka w początkach działalności, dotarła do progresywnego fusion-popu z inklinacjami do disco czy house'u. Piosenka „Way too close" reprezentuje najbardziej tanecznie zorientowane oblicze złożonego, eklektycznego debiutu.

Crab Invasion to wyjątkowy wykonawca na polskiej scenie niezależnej – oprócz niewymuszonej, bezpretensjonalnej energii i luzu, wyróżniają się niezwykłą dbałością o melodie i niebanalnym podejściem do harmonii. Popkulturowa otwartość połączona z analitycznym zacięciem owocuje kolorową mozaiką motywów odnoszących się do najróżniejszych gatunków muzyki popularnej.

Zespół zagrał w ubiegłym roku na festiwalach Heineken Open'er Festival i Męskim Graniu, zwyciężył również w konkursie organizowanym przez portal T-Mobile Music "Zrób Głośniej przed OFF Festival", którego stawką był występ na Scenie Leśnej T-Mobile podczas katowickiej imprezy. Przez jurorów eliminacji formacja została okrzyknięta "najlepszym polskim zespołem rockowym bez płyty". Jak dotąd "Kraby" mają na koncie niezwykle entuzjastycznie przyjętą EPkę "Extend Your Life" (2010) i single "Lesson 01/ Margin of Order" (2011), „Caps” (2012) oraz „Dart” (2013), które wielokrotnie pojawiały się w rocznych blogowych zestawieniach najlepszych polskich utworów.

„Trespass”

1. The Truth Is Out There
2. Caps
3. The Rule
4. Morgan Freeman
5. Always Now
6. Dart
7. Way Too Close
8. Pebbles, Beads and Mirrors
9. Point in Tune
10. Caught

Poniżej miasta, które Crab Invasion odwiedzi w trakcie swojej trasy koncertowej.

15.11. Warszawa, Klub Barometr

21.11. Poznań, Cafe Mięsna

30.11. Gdańsk, Klub Żak

5.12. Siedlce, Mylna Music Pub

7.12. Warszawa, Kosmos Kosmos, Urodziny Radio Aktywne

8.12. Lublin, Dwa Piętra

12.12. Kraków, Rozrywki Trzy

Autorem fotografii wykorzystanej na okładce jest Daria Janaszek.

Patronem medialnym wydawnictwa i trasy koncertowej jest Radio Aktywne.

Źródło: Postaranie Records