fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Harlem Gospel Choir

HarlemGospelChoirNajbardziej utalentowani śpiewacy z Nowego Jorku ruszają w kolejne tournée z nowym repertuarem. Do wspólnych występów zaprosiły ich takie sławy jak Stevie Wonder, Diana Ross, R. Kelly, czy Lauryn Hill. Jest to jedyny chór mający własne święto – w uznaniu jego działalności artystycznej, mer Nowego Jorku, Michael R. Bloomberg, ogłosił dzień 15 stycznia dniem Harlem Gospel Choir.

Ich pasja i miłość do muzyki elektryzują. Żaden widz, nawet ten najbardziej uparty, nie zdoła wysiedzieć w fotelu podczas występu. Prędzej, czy później zacznie tańczyć, klaskać i śpiewać. Harlem Gospel Choir sprawia, że każdy może poczuć w sobie czarną duszę gospel. Muzycy przekazują ze sceny mnóstwo nadziei, energii i dobroci, ich magnetycznym głosom nie sposób się oprzeć.


Założycielem Harlem Gospel Choir jest Allen Bailey, ceniony i doświadczony manager i producent R&B, który pracował z Lionelem Richie & The Commodores, Prince'em czy Michaelem Jacksonem. Od samego początku istnienia ten amerykański chór wzbudza w publiczności same pozytywne emocje. Ich muzyka przepełniona jest miłością do świata i ludzi, ponieważ kierują się słowami Martina Luthera Kinga jednoczmy ludzi i obdarowujmy ich.
Co roku 35 najbardziej utalentowanych śpiewaków z Harlemu, czarnej dzielnicy Nowego Jorku, wyrusza w światową trasę koncertową, podczas której zbiera fundusze na cele charytatywne oraz niesie posłanie miłości i pokoju. W 2004 roku, razem z U2, wystąpili w Rockefeller Center, aby wspomóc Światowy Fundusz Nadziei w pomocy chorym na AIDS w Afryce.
Chór sięga do korzeni muzyki gospel – matki jazzu i bluesa, ubarwiając ją popisami solowymi, które przyprawiają widzów o gęsią skórkę. W swoim repertuarze łączy stare pieśni gospel ze współczesną czarną muzyką R&B i własnymi utworami. W ich brzmieniu słychać jazzowe i bluesowe rytmy oraz muzyczne aluzje do twórczości takich legend, jak Billie Holiday czy Louis Armstrong. W tym roku przyjeżdżają do Polski z pięknym repertuarem, bogatym w porywające hity, jak chociażby Ain’t No Mountain High Enough, Loves In Need Of Love Today, Sir Duke oraz Higher Ground.
To już kolejna trasa koncertowa Harlem Gospel Choir po Polsce. Artyści byli tak zachwyceni wcześniejszymi występami w naszym kraju, że z wielkim entuzjazmem zgodzili się do nas powrócić. Polskie gwiazdy takie jak Natalia Kukulska, zespół Sistars, czy Mieczysław Szcześniak mieli okazję towarzyszyć chórowi na scenie i zgodnie stwierdzali, że takich przeżyć doświadczyli po raz pierwszy w karierze. Polska publiczność będzie miała okazję uczestniczyć w tym święcie radości już w grudniu na koncertach w największych polskich miastach.

17 grudnia – Wrocław, Sala Audytoryjna w WCK
18 grudnia – Chorzów, Teatr Rozrywki
20 grudnia – Warszawa, Sala Kongresowa
21 grudnia – Gdańsk, Filharmonia Bałtycka
22 grudnia – Poznań, Sala Ziemi


"Radosna muzyka, która rozprzestrzenia zakaźną i nieodpartą celebrację ludzkiego ducha wśród publiczności". - West Australian (21/10/2000)
„Już sam repertuar powodował, że nogi zrywały się do tańca, a kto miał opory, szybko o nich zapominał, bo chórzyści żywiołowo nakłaniali do takich spontanicznych zachowań.” - Gazeta Wyborcza (08/12/2005)
„Oni są lepsi od prozacu – rzekła jedna pani w filharmonii, jak już jej ręce omdlały od klaskania.” - Gazeta Wyborcza

Źródłó: Makroconcert