fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Debiutancka płyta Crab Invasion

CrabInvasionTrespassCrab Invasion wracają po wakacjach z nową piosenką. Utwór "Way Too Close" zapowiada debiutancki album zespołu pt. "Trespass", którego premiera odbędzie się w listopadzie za pośrednictwem wytwórni DRAW Records.

Nowy singiel jest owocem konsekwentnie ewoluującej drogi stylistycznej grupy, która zaczynając od gitarowego indie rocka w początkach działalności, dotarła do progresywnego fusion-popu z inklinacjami do disco czy house'u. "Way Too Close" reprezentuje najbardziej tanecznie zorientowane oblicze złożonego, eklektycznego debiutu.

Crab Invasion to wyjątkowy wykonawca na polskiej scenie niezależnej – oprócz niewymuszonej, bezpretensjonalnej energii i luzu, wyróżniają się niezwykłą dbałością o melodie i niebanalnym podejściem do harmonii. Popkulturowa otwartość połączona z analitycznym zacięciem owocuje kolorową mozaiką motywów odnoszących się do najróżniejszych gatunków muzyki popularnej.

Zespół zagrał w ubiegłym roku na festiwalach Heineken Open'er Festival i Męskim Graniu, zwyciężył również w konkursie organizowanym przez portal T-Mobile Music "Zrób Głośniej przed OFF Festival", którego stawką był występ na Scenie Leśnej T-Mobile podczas katowickiej imprezy. Przez jurorów eliminacji formacja została okrzyknięta "najlepszym polskim zespołem rockowym bez płyty". Jak dotąd "Kraby" mają na koncie niezwykle entuzjastycznie przyjętą EPkę "Extend Your Life" (2010) i single "Lesson 01/ Margin of Order" (2011), „Caps” (2012) oraz „Dart” (2013), które wielokrotnie pojawiały się w rocznych blogowych zestawieniach najlepszych polskich utworów.

Aktualnie grupa pracuje nad debiutanckim albumem, którego premiera już w listopadzie.

Źródło: Postaranie Records