HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Sinead O'Connor w Kongresowej

SineadOConnorWKongresowejSinead O'Connor

jedyny koncert w Polsce
27 października 2013, godz. 19.00
Warszawa, Sala Kongresowa PKiN

Sinead O'Connor jest jedną z ikon muzyki irlandzkiej i status ten utrzymuje
nieprzerwanie od ponad 25 lat swojej działalności artystycznej!
W programie utwory z najnowszej płyty oraz największe przeboje.


Artystka znajduje się obecnie w najlepszej od wielu lat formie!

Fragment recenzji: Wokalistka prezentuje na najnowszym dziele swe największe atuty. Zaczyna się od rytmów reggae ("4th And Vine"), które ostatnimi czasy sobie upodobała, ale dalej jest już bardziej klasycznie. Trochę rocka, trochę szlachetnego popu, znakomite bogate i różnorodne aranżacje, ładne melodie. Mamy delikatne ballady ("4th And Vine"), radiowe przeboje (nieprzypadkowo singlowe "The Wolf Is Getting Married"), ale i nieco mocniejszych, ostrzejszych ("Queen of Denmark"), a nawet przybrudzonych brzmień ("Old Lady"). W tekstach słychać dużo żalu, bólu, goryczy, ale jest też miejsce na nieco humoru ("chciałabym zmienić świat, ale nie potrafię nawet zmienić bielizny" śpiewa w "Queen of Denmark"). Przede wszystkim mamy prawdziwe, szczere emocje. Raz wyszeptane niemal wystraszonym głosem, innym razem wykrzyczane z głębi serca. A wokal O'Connor nadal ma niesamowity, przeszywający, wywołujący gęsią skórkę, niepokojący, krystaliczny. Prawdziwym popisem jest "Take Off Your Shoes", przywołujące najlepsze dokonania Sinéad.

garść informacji poniżej, szczegóły na: wszystkie informacje:
www.sineadoconnor.com oraz www.facebook.com/sineadoconnor
www.koncerty.com oraz www.facebook.com/koncertycom
wydarzenie/koncert w Warszawie: https://www.facebook.com/events/1388809251335171/

relacja video z koncertu w Szczecinie który odbył się 20 czerwca 2013
https://www.youtube.com/watch?v=2-pPLpYSDs8

Sinead O'Connor nie da pomylić się z żadną inną postacią na światowej scenie muzycznej. Artystka obdarzona niezwykłym głosem. Na koncie ma kilkanaście autorskich albumów, ostatni "How About I Be Me (And You Be You)?" pochodzi z 2012 roku. Muzyczna kariera Sinead rozkwitła w 1987 roku dzięki hitowi "Mandinka", a multiplatynowy sukces płyty "I Do Not Want What I Haven't Got" (1990) z niezapomnianą wersją utworu Prince'a "Nothing Compares 2 U" umocnił jej pozycję we współczesnej muzyce popularnej - utwór trafił na pierwsze miejsca list przebojów i sprzedazy płyt w 17 krajach na całym świecie! Następne lata to liczne kolaboracje artystyczne oraz wydawanie kolejnych albumów, w których eksperymentowała z wieloma gatunkami, m.in. irlandzki folk (Sean-Nós Nua z 2002 roku) czy roots reggae "Throw Down Your Arms" (2005).
Na swoim koncie ma współpracę z takimi artystami jak Peter Gabriel, Massive Attack, Roger Waters, The Chieftains, Asian Dub Foundation, Burning Spear czy Sly & Robbie.
Sinead O'Connor jest jedną z ikon irlandzkiej muzyki i status ten utrzymuje nieprzerwanie od ponad 25 lat swojej działalności artystycznej.
6 osób na scenie, najwieksze hity i nowe, wzruszające piosenki oraz wyjątkowy głos Sinead. Dla fanów twórczości Artystki to pozycja obowiązkowa. Krytycy i publiczność są zgodni - Sinead znajduje się w szczytowej formie artystycznej, a potwierdzają to liczne koncerty z ostatnich miesięcy, m.in. na festiwalu Glastonbury.

Dyskografia:
1987 - The Lion And The Cobra
1990 - I Do Not Want What I Haven't Got
1992 - Am I Not Your Girl?
1994 - Universal Mother
1997 - Gospel Oak EP
2000 - Faith And Courage
2002 - Sean-Nós Nua
2003 - She Who Dwells In The Secret Place Of The Most High Shall Abide Under The Shadow Of The Almighty
2005 - Throw Down Your Arms
2007 - Theology
2012 - How About I Be Me (And You Be You)?

Źródło: koncerty.com