HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Nigel Kennedy w Poznaniu

NigelKennedyWPoznaniuGorąco polecamy uwadze nowy projekt muzyczny Nigela Kennedy’ego BACH & FATS WALLER. Został on opracowany z myślą o salach koncertowych z naturalną akustyką. Do takich miejsc niewątpliwie zaliczyć możemy poznańską aulę UAM, w której 3 października br. o godz. 19:00 odbędzie się koncert legendarnego skrzypka z zespołem.

O projekcie

Jak powiedział Nigel Kennedy: „Wykonywanie solowych utworów J.S. Bacha to wyzwanie, którego nie sposób odrzucić, i które koncentruje moje wysiłki i stanowi okazję do tego, aby zmobilizować się i dać z siebie możliwie jak najwięcej”.

W pierwszej połowie programu usłyszymy zaaranżowane na potrzeby tego projektu utwory Jana Sebastiana Bacha, natomiast w drugiej części pojawiają się nowe aranżacje muzyki Fatsa Wallera – genialnego amerykańskiego pianisty jazzowego i kompozytora tworzącego w I połowie XX wieku. W tej części koncertu Nigelowi towarzyszyć będą znakomici jazzmani – gitarzysta Rolf Bussalb, kontrabasista Yaron Stavi i perkusista Krzysztof Dziedzic.

Projekt promuje także nową płytę skrzypka „In Recital” wydaną przez Sony Music, a nagraną w legendarnym Abbey Road Studio z udziałem wyżej wymienionych jazzmanów, a także skrzypaczki i altowiolistki Barbary Dziewięckiej. Utwory zebrane na płycie doskonale prezentują połączenie klasycznych i jazzowych korzeni Kennedy’ego, który dorastał otoczony właśnie tymi gatunkami muzyki i jak mawia – to właśnie one inspirują go najbardziej.

Bilety w cenie 40 – 120 zł do nabycia w kasie Teatru Muzycznego lub na www.bilety24.pl

Organizatorzy: Teatr Muzyczny w Poznaniu, 4art

Źródło: akademiagitary.pl