HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Premiery Parlophone Music Poland

PremieryParlophoneSierpień
26.08.2013 - Wally Lopez "Follow Me" / debiutancka płyta
27.08.2013 – Harlem “Przebudzenie” /nowa płyta

Wrzesień
02.09.2013 - Babyshambles „Sequel To The Prequel” / nowa płyta
03.09.2013 - Różni Wykonawcy „The Best Tango …Ever!” / nowa część serii
03.09.2013 – MoMo “MoMo” / debiutancka płyta
16.09.2013 - Stacey Kent "The Changing Lights” / nowa płyta

Sierpień
26.08.2013 - Wally Lopez "Follow Me" / debiutancka płyta
Wally Lopez, hiszpański DJ i producent cieszący się międzynarodowym uznaniem oraz znacznym wpływem na rozwój współczesnego rynku muzyki electro i dance na całym świecie, ogłosił właśnie datę premiery swojego debiutanckiego albumu zatytułowanego Follow Me!. Płyta ukaże się 27 sierpnia 2013 roku w formatach cyfrowym oraz CD. Od 9 lipca br. album będzie dostępny w przedsprzedaży za pośrednictwem serwisu iTunes w specjalnej cenie; dodatkowo, zakup płyty w przedsprzedaży uprawnia każdego użytkownika do bezpośredniego pobrania najnowszego przeboju Lopeza – Now Is The Time feat. Jasmine V.

Follow Me! to zdecydowany krok Wally’ego Lopeza w stronę świata muzyki pop, w którym artysta już od dłuższego czasu funkcjonuje jako muzyk i producent. Album wypełniają utwory o chwytliwych wokalach, w tym przeboje takie, jak Keep Running The Melody feat Kreesha Turner, You Can’t Stop The Beat feat. Jamie Scott (Graffiti 6), Love ‘N’ Music feat Jon Carroll, a także nowy singiel Now Is The Time feat. Jasmine V, który marka Pepsi wybrała jako muzyczną ilustrację do swojej najnowszej letniej kampanii reklamowej

Wally Lopez - You Can't Stop the Beat ft. Jamie Scott
https://www.youtube.com/watch?v=TUTezvLyKF0

27.08.2013 – Harlem “Przebudzenie” / nowa płyta
W 2013 roku Harlem będzie świętował jubileusz XX-lecia działalności oraz promował swój nowy, szósty album „Przebudzenie”, którego premiera planowana jest na 27 sierpnia 2013 r. Zespół nagrał tą płytę w nowym składzie. Na krążku, co jest tradycją nagrywania płyt zespołu, pojawią się goście: Grażyna Łobaszewska, Maciej Balcar (Dżem), Michał Jelonek (Hunter), Piotr Sołoducha (Enej), Jacek Wąsowski (Elektryczne Gitary), Tomasz Nowak (trębacz Nigela Kennedy i Leszka Możdżera),
oraz poprzedni wokalista grupy, Ryszard Wolbach.

Pierwszym utworem promującym krążek jest singiel „Oddychaj...”, którego premiera odbyła się na antenie radiowej Trójki.
Posłuchaj! http://youtu.be/aRQoj49-v1s

Już wkrótce odbędzie się premiera teledysku do tego utworu.

30 sierpnia 2013 r. w olsztyńskim Amfiteatrze im. Czesława Niemena odbędzie specjalny koncert Jubileuszu XX-lecia Harlemu. Tego wieczoru na scenie z Harlemem wystąpią również muzycy związani przez lata z zespołem oraz goście specjalni: Grażyna Łobaszewska, Maciej Balcar, Michał Jelonek, Ryszard Wolbach, oraz Leszek Cichoński.


Wrzesień
02.09.2013 - Babyshambles „Sequel To The Prequel” / nowa płyta
Album został nagrany w paryskim studiu Question Du Son, a nad jego post-produkcją w studiu The Bunker w Londynie czuwał Stephen Street – producent i wieloletni współpracownik zespołu. Na tym pełnym chwytliwych refrenów i niepozbawionym humoru nowym albumie Babyshambles usłyszymy jedne z najlepszych tekstów, jakie muzycy dotychczas stworzyli – znajdziemy tu zarówno czułe, liryczne kompozycje, jak i czysto przekomiczne kawałki. Pod względem muzycznym album już został okrzyknięty najbardziej dojrzałym i wielowymiarowym osiągnięciem w historii grupy.

„Nie chciałem, żeby ta płyta była zrobiona na odpie*dol się. Zależało mi na tym, żeby naprawdę się przyłożyć i zrobić coś świetnego. To nie jest powrót Babyshambles – my nigdy nigdzie nie odeszliśmy”, powiedział Peter Doherty w wywiadzie udzielonym magazynowi „NME”. Zapytany o swoją pierwszą reakcję po usłyszeniu ostatecznej wersji singla „Nothing Comes To Nothing”, Peter przyznał: „Właściwie to się rozpłakałem”.


Babyshambles „Nothing Comes To Nothing”
https://www.youtube.com/watch?v=D89QL1XtMos

03.09.2013 - Różni Wykonawcy „The Best Tango …Ever!” / nowa część z serii
Są utwory, które nigdy nie tracą na swej atrakcyjności i którymi zachwycają się kolejne pokolenia. Do takich utworów należy z całą pewnością tango, które zawsze ma charakterystyczny rytm i piękną melodię. Oddajemy w Państwa ręce wyjątkowy, czteropłytowy album prezentujący tanga różnych epok i stylów. Usłyszymy przedwojenne szlagiery, współczesne piosenki w rytmie tanga, klasyczne instrumentalne utwory w sam raz do tańca oraz tanga najnowszej generacji czyli tworzone elektronicznie przez DJ – ów. Album ułożony jest przekrojowo i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

03.09.2013 – MoMo “MoMo” / debiutancka płyta
Polska grupa muzyczna wykonująca eklektyczno-romantyczny elektro-pop określany mianem art-pop. Nazwa zespołu nawiązuje do słowo słowotwórczo-logopedycznych zamiłowań wokalistki, która z wykształcenia jest m.in. logopedą i lektorem.

Zespół powstał wiosną 2011 roku w Warszawie z inicjatywy wokalistki Ani Ołdak i producenta Michała Mareckiego. Pierwszy rok działalności muzycy poświęcili na komponowanie oraz pisanie i szukanie ciekawych tekstów. W grudniu grupa zakończyła pracę nad debiutancką płytą w studio S7 w Piasecznie przy współpracy z realizatorem Marcinem Gajko.

Na płytę składa się 10 piosenek skomponowanych przez współzałożycieli. Teksty zostały napisane przez: Annę Saraniecką (współpraca z Renatą Przemyk), Radosława Łukasiewicza (lider zespołu Pustki), PabloPavo (członek zespołu VaVaMuffin), Jana Piętkę, Igora Spolskiego, Anię Ołdak.

Twórczość MoMo jest inspirowana muzyką lat 70. i 80. i nawiązuje do elementów elektro-popu, country oraz współczesnej muzyki pop. Oparta jest na melodyjnych liniach wokalnych oraz wysmakowanej produkcji (tak na prawdę to trzeba posłuchać)! Nie sposób przykleić do MoMo jakiejkolwiek gatunkowej łatki, bo ta raz ucieka w stronę ambitnego popu, potem dryfuje
w rejony nowoczesnego, odjechanego elektro, kiedy indziej uśmiecha się w stronę klasycznych nagrań ska, nie stroniąc przy tym od flirtu z indie.

W czerwcu tego roku światło dzienne ujrzał pierwszy singiel promujący krążek. Utwór „Od dzisiaj” to drapieżno-romantyczny elektro-pop nawiązujący do dobrych tradycji kompozytorsko-
-produkcyjnych lat 80. Mocną stroną piosenki jest warstwa tekstowa, w której odnajdziemy wyrafinowane pióro i nieprzypadkowe słowa.

Zespół wystąpił na 50. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2013 w ramach konkursu SuperPremiery 2013. Ma na swoim koncie także udział w telewizyjnym talent-show “Must Be The Music”.


„MoMo "Od dzisiaj"

http://www.youtube.com/watch?v=mu184zUhUeg

16.09.2013 - Stacey Kent "The Changing Lights”/ nowa płyta
Płyty Stacey Kent, która z wytwórnią Blue Note/EMI France – obecnie funkcjonującą pod nazwą Parlophone Music France – współpracuje od 2007 roku, dotychczas sprzedały się na całym świecie w nakładzie przekraczającym pół miliona egzemplarzy. Wśród tych albumów znajduje się nominowana do nagrody Grammy i ciesząca się statusem platynowej płyta „Breakfast on the Morning Tram”, a także wydawnictwa „Raconte-Moi” i „Dreamer in Concert”.
Najnowsza płyta Stacey, wyprodukowana i zaaranżowana przez Jima Tomlinsona, stanowi zapis artystycznych wycieczek wokalistki do świata jej ukochanych piosenek z gatunku Bossa Nova
Artystka w tym roku wystąpi na dwóch koncertach w Polsce :21 listopada w Warszawie (Palladium)
oraz 22 listopada w Poznaniu (Sala Ziemi MTP)

źródło: EMI