fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Rogue Audio Sphinx V3 - Nagroda roku 2022

10To już trzecia wersja tego modelu. 

 

Rogue Audio Sphinx V3   
test: 9/2021, cena: 10950 zł   

Podobno Mark O’Brian systematycznie dokonuje w nim poprawek, dzięki którym Sphinx staje się coraz lepszy. Naszym zdaniem wygląda to inaczej, bo o ile w gramofonowym stopniu korekcyjnym i sekcji słuchawkowej faktycznie dopieszcza to i owo, to zasadniczy tor sygnału pozostaje bez zmian. Dobrze to czy źle? Zależy od punktu widzenia. Z naszych obserwacji wynika, że Rogue Audio produkuje od lat wyjątkowo udaną hybrydę, opartą na lampach w przedwzmacniaczu i modułach Hypeksa w końcówce mocy. Wraz z solidnym zasilaniem zapewnia to świetny dźwięk, wart znacznie większych pieniędzy.
Jeżeli cenicie sobie przejrzystość, dynamikę i rozbudowaną scenę stereo, dostaniecie te atrakcje w ilości przekraczającej oczekiwania. Pozostałe aspekty nie odstają od reszty i w efekcie Sphinx nie tylko nie ma słabych punktów, ale każda z cech prezentuje wyśrubowany poziom. Jednocześnie żadna nie stara się zdominować przekazu, co się przekłada na bardzo komfortowe słuchanie.
Barwa pozostaje naturalna, więc jeżeli zechcemy uzyskać określony charakter dźwięku, wystarczy kupić odpowiednie kolumny albo źródło, a serce systemu nie zamaskuje efektu. Sphinx V3 to bezpieczny sposób na początek budowy high-endowego systemu w niewygórowanej cenie, a także precyzyjne narzędzie dla recenzenta. Dlatego poprzedni Sphinx V2 pozostał w redakcyjnym systemie i jest używany do testów. Trudno chyba o lepszą rekomendację.Źródło: HFM 01/2022