fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Murasakino Sumile/Nobala - Wyróżnienie 2022

6Murasakino istnieje od 2014 roku i ma po japońsku minimalistyczny katalog.


 

Murasakino Sumile/Nobala   
test: 10/2021, cena: 36900 zł/36900 zł

Wkładka Sumile wraz z transformatorem Nobala tworzą jego ważniejszą połowę, a jednocześnie luksusowy duet w luksusowej cenie.
Właśnie takie są jakość, wykonanie i brzmienie zestawu Murasakino. Celem twórcy wkładki, Daisuke Asai (wcześniej AirTight i Denon), było osiągnięcie idealnego balansu pomiędzy impedancją wewnętrzną wkładki i napięciem wyjściowym. W przypadku Murasakino Sumile to, odpowiednio, 1,2 Ω i 0,35 mV. O szlifie igły dane nie wspominają, prawdopodobnie to semi-contact. Wspornik wykonano z boru. Podstawa to złocona stal nierdzewna, a aluminiowy korpus polakierowano na zjawiskowy fiolet. Połączenie kontrastujących barw i kaligrafowane złote litery tworzą wspaniałą, mieniącą się kompozycję. Nie mniej ekskluzywne jest opakowanie.
Transoformator Nobala kształtem i barwami nawiązuje do wkładki i wzmacnia jej sygnał o 26 dB.
Duet Murasakino nie tylko obłędnie wygląda, ale także bajecznie brzmi. Jego dźwięk jest tak naturalny, że trudno wyróżnić jedną cechę. W każdym aspekcie osiąga poziom referencyjny. Łączy genialną rozdzielczość z płynnością i fizjologicznym odbiorem. Gra z rozmachem, a jednocześnie w sposób niewysilony i zrelaksowany.
Źródło: HFM 01/2022