fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Thöress Phono-Entzerrer - Wyróżnienie 2022

3Thöress Phono-Entzerrer imponuje koncepcją, jakością wykonania oraz brzmieniem.


 

Thöress Phono-Entzerrer   
test: 11/2021, cena: 42990 zł

 Konstruktor chciał zbudować gramofonowy stopień korekcyjny, który obsłuży nie tylko każdego typu wkładkę stereo i mono, ale także umożliwi odsłuch wszystkich płyt – od szelakowych po winyle. Udało się to dzięki opcjom dość swobodnego ustawiania parametrów krzywych korekcji zapisu na czarnych krążkach. Thöress stawia bowiem na korekcję opartą na odsłuchu i intuicji, a nie na zadanych współczynnikach.
Nie intuicyjna, lecz doskonała technicznie jest konstrukcja przedwzmacniacza. Sztywna, choć dość lekka obudowa, ręczny montaż przestrzenny, lampy NOS, oldskulowe przełączniki i oryginalna kolorystyka nie są dziełem przypadku. Od decyzji użytkownika zależy także konfiguracja sześciu wejść (5 x MC/1 x MM, 1 x MC/5 x MM lub opcja indywidualna). Oryginalne podejście do podłączania wkładek mono tylko do kanału prawego skutkuje dodatkowymi gniazdami do „parkowania” przewodów drugiego.
Phono-Entzerrer gra ponadczasowo i świeżo, z mnóstwem szczegółów oraz ich wyczynowym zróżnicowaniem mikrodynamicznym. Dźwięk jest kontrolowany, o zdecydowanym ataku i ze swobodnymi wybrzmieniami. Organiczny i prawdziwy.

Źródło: HFM 01/2022