fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

SME Model 6 - Wyróżnienie 2022

1Marka SME istnieje od 1946 roku i właśnie obchodziła brylantowy jubileusz.


 

SME Model 6   
test: 3/2021, cena: 34000 zł

Model 6 to najnowszy i najtańszy gramofon w ofercie. Składa się z dwóch modułów – właściwego napędu oraz oddzielnego zasilacza ze sterownikiem. Obudowy wykonano z bloku żywicy polimerowej i pokryto matowym czarnym lakierem o drobnej ziarnistej strukturze. Z polimeru wykonano także talerz. Jest napędzany paskiem za pośrednictwem subplatera. Przewód sygnałowy to niebanalny Van den Hul M.C. D-501 Hybrid. Ramię SME 2-9 występuje w specjalnej wersji czarnej. Ma krzyżowe zawieszenie, stalową belkę oraz magnezową główkę i wszystkie przydatne regulacje geometrii.
Dostarczona do testu wkładka Dynavector DV-10X5 MkII, podobnie jak przewód sygnałowy, to propozycje dystrybutora. Wysokonapięciowy przetwornik z ruchomą cewką (MC) ma igłę o precyzyjnym szlifie Shibata III, umieszczoną na aluminiowym wsporniku. Nominale napięcie 2,8 mV oraz zalecana impedancja obciążenia > 1 kΩ zapewniają prawidłową współpracę z przedwzmacniaczami korekcyjnymi z wejściem MM.
Brzmienie zestawu zostało świetnie zestrojone. Jest neutralne barwowo, prężne dynamicznie, kontrolowane, a bas okazuje się jednym z najmocniejszych, jakie słyszałem z gramofonu. Rozbudowana scena stereo to wisienka na torcie.

Źródło: HFM 01/2022