HFM

artykulylista3

 

Nie wytaczać armaty na wróbla - FinkTeam

012 019 Hifi 1 2022 010Przez pandemię wyjazdy mocno się przerzedziły, ale to nie znaczy, że nic się nie dzieje. Niedawno udało nam się odwiedzić firmę FinkTeam, prowadzoną przez znanego w branży hi-fi konstruktora Karl-Heinza Finka. Oto kilka notatek z tej wizyty.

Na pierwszy rzut oka FinkTeam to maleństwo: skromny katalog obejmuje jedynie dwa modele, a historia marki sięga zaledwie 2016 roku. Kiedy jednak przyjrzeć się bliżej osobie założyciela i głównego konstruktora, wyłania się obraz zgoła odmienny. Karl-Heinz Fink jest oficjalnie związany z branżą hi-fi od 1986 roku, kiedy to powołał do życia Fink Audio Consulting.

Czytaj więcej...

Diamentowy palimpsest

078 081 Hifi 09 2021 001
 

W roku 1926 – dokładnie wtedy, kiedy opera „Cardillac” Paula Hindemitha – powstał film Fritza Langa „Metropolis”. Ekspresjonistyczna wizja miasta przyszłości, w którym konflikt między klasą robotników-poddanych a klasą intelektualistów prowadzi do nieuchronnego starcia, była echem nastrojów społecznych w powojennych Niemczech, a po części – w całej Europie; Wielki Kryzys stał u bram.

Czytaj więcej...

Obrazki z wystawy, odsłona druga

016 046 Hifi 01 2020 0026Relację z Audio Video Show 2019 podzieliliśmy na dwie części. W wydaniu grudniowym zawarliśmy ogólne wrażenia na gorąco, napisane tuż po zakończeniu imprezy. Teraz przyszła pora na rozwinięcie. Na pierwszy ogień idzie hotel Golden Tulip.

Czytaj więcej...

Obrazki z wystawy - Audio Video Show 2019

010 017 Hifi 12 2019 011
23. edycja Audio Video Show przeszła do historii. Opadł bitewny kurz, a drogocenne urządzenia wróciły do magazynów. Nadeszła pora na podsumowania.

W tym roku relację z wystawy podzielimy na dwie części. W bieżącym numerze zamieszczamy wrażenia ogólne, których nie przekażą nawet najlepsze zdjęcia. Fotorelacja ukaże się za miesiąc.
Jak było? Jak zwykle świetnie. Piszę te słowa bez cienia ironii, bowiem tegoroczna edycja była naprawdę udana. Ci, którzy nie odwiedzili Stadionu, Golden Tulipa czy Sobieskiego, mają czego żałować. A ci, którzy odwiedzili – mają co wspominać.

Czytaj więcej...

Audio Video Show 2018

audioshow logo

 

"Citius, altius, fortius"
„Święta, święta i po świętach” cisnęło mi się na usta, gdy – zganiany niczym pies pasterski – w niedzielny wieczór 18 listopada 2018 wracałem do domu. 22. edycja Audio Video Show przechodziła do historii.

Tekst: Mariusz Zwoliński
Zdjęcia: WRFOTO/Wojciech Rozenek

Czytaj więcej...

Sto na sto

1 100

W poprzednim miesiącu przepraszałem Czytelników, teraz wyjaśnię, dlaczego.
Polskie Wydawnictwo Muzyczne zwróciło się do mnie z prośbą o ocenę jakości technicznej masterów, czyli gotowych matryc do tłoczenia płyt, przygotowanych pod kątem specjalnego projektu, upamiętniającego 100-lecie niepodległości Polski.

Czytaj więcej...