fbpx

HFM

artykulylista3

 

Obrazki z wystawy, odsłona druga

016 046 Hifi 01 2020 0026Relację z Audio Video Show 2019 podzieliliśmy na dwie części. W wydaniu grudniowym zawarliśmy ogólne wrażenia na gorąco, napisane tuż po zakończeniu imprezy. Teraz przyszła pora na rozwinięcie. Na pierwszy ogień idzie hotel Golden Tulip.

Obrazki z wystawy - Audio Video Show 2019

010 017 Hifi 12 2019 011
23. edycja Audio Video Show przeszła do historii. Opadł bitewny kurz, a drogocenne urządzenia wróciły do magazynów. Nadeszła pora na podsumowania.

W tym roku relację z wystawy podzielimy na dwie części. W bieżącym numerze zamieszczamy wrażenia ogólne, których nie przekażą nawet najlepsze zdjęcia. Fotorelacja ukaże się za miesiąc.
Jak było? Jak zwykle świetnie. Piszę te słowa bez cienia ironii, bowiem tegoroczna edycja była naprawdę udana. Ci, którzy nie odwiedzili Stadionu, Golden Tulipa czy Sobieskiego, mają czego żałować. A ci, którzy odwiedzili – mają co wspominać.

Audio Video Show 2018

audioshow logo

 

"Citius, altius, fortius"
„Święta, święta i po świętach” cisnęło mi się na usta, gdy – zganiany niczym pies pasterski – w niedzielny wieczór 18 listopada 2018 wracałem do domu. 22. edycja Audio Video Show przechodziła do historii.

Tekst: Mariusz Zwoliński
Zdjęcia: WRFOTO/Wojciech Rozenek

Sto na sto

1 100

W poprzednim miesiącu przepraszałem Czytelników, teraz wyjaśnię, dlaczego.
Polskie Wydawnictwo Muzyczne zwróciło się do mnie z prośbą o ocenę jakości technicznej masterów, czyli gotowych matryc do tłoczenia płyt, przygotowanych pod kątem specjalnego projektu, upamiętniającego 100-lecie niepodległości Polski.

40. urodziny Clearaudio

020102018 001
W drugiej połowie lipca, dokładnie od 26 do 28, w niemieckim miasteczku Erlangen niedaleko Norymbergi firma Clearaudio zorganizowała swoje 40. urodziny. Na kolejnych stronach publikujemy relację z tej imprezy, jednak na samym wstępie trzeba jasno powiedzieć, że… zupełnie nie oddaje ona klimatu wydarzenia.


Wejście do głównego zakładu produkcyjnego w Erlangen, niedaleko Norymbergi.


Tekst i zdjęcia: Jacek Kłos

Bez kabli albo w ścianie - DALI Callisto i Phantom S

010 019 Hifi 06 2018 001
Danish Audiophile Loudspeaker Industries to znany producent zespołów głośnikowych. Na zorganizowanym ostatnio w Warszawie śniadaniu prasowym przedstawiciel firmy – Lars Moeller – opowiadał o nowościach w ofercie. Duńska wytwórnia wprowadziła niedawno do sprzedaży dwie serie produktów: aktywną Callisto oraz instalacyjną Phantom.

Spotkanie z nowościami DALI odbyło się w nowo przygotowanym pomieszczeniu odsłuchowym polskiego przedstawiciela firmy. Nowocześnie zaaranżowana i poddana adaptacji akustycznej sala powstała specjalnie pod kątem produktów duńskiej wytwórni. W ścianach ukryto instalacyjne głośniki ze szczytowej linii Phantom S. Callisto nie wymagały żadnych szczególnych zabiegów, a ich proste wzornictwo dobrze się wpisało w minimalistyczny, nawet lekko surowy styl, łączący skandynawską prostotę z akcentami loftowymi.