fbpx

HFM

artykulylista3

 

VTL TL7.5 Seria III

008-013 hifi 7-12 3VTL wprowadził nowy dwuelementowy przedwzmacniacz z samego szczytu cennika. To już trzecia edycja topowego TL7.5.
TL7.5 Seria III to najnowsza wersja referencyjnego przedwzmacniacza lampowego VTL-a. Przeprojektowano w niej układ zasilania i wykorzystano najnowsze osiągnięcia technologii FET.


Pierwsza wersja modelu TL-7.5 pojawiła się w 2002 roku. Najnowsza trafia na rynek równo po dekadzie. Szczytowy VTL jest teraz rozdzielony na dwie obudowy, co pozwoliło odseparować od siebie zasilacz i sekcję sygnałową, a przy okazji zapewniło komponentom więcej miejsca. Układ sygnałowy jest w pełni zbalansowany i hybrydowy: lampowo-tranzystorowy. Regulacja głośności pozwala zachować wysoką rozdzielczość dźwięku.
Przeprojektowany zasilacz obniżył poziom szumów i poprawił stabilność napięć. W układach wyjściowych zastosowano technologię FET, która ma oferować lepszą liniowości sygnału przy braku globalnej pętli sprzężenia zwrotnego. Seria III powinna grać spójnie, a zarazem detalicznie i przejrzyście.
Przedwzmacniacz VTL TL7.5 Series III niedługo trafi do Polski. Cenę ustalono na 80000 zł.