HFM

artykulylista3

 

Sennheiser HD 620S

004 015 Hifi 10 2023 008

     Sennheiser uzupełnił audiofilską serię 600. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że HD 620S to konstrukcja zamknięta.

Dotychczas w serii 600 niemiecki specjalista proponował słuchawki otwarte – wymagające cichego otoczenia, ale w zamian oferujące otwarty i przestrzenny dźwięk, bogaty w detale i informacje o nagraniu. Teraz powyższe zalety postanowiono połączyć z większą praktycznością. Konstrukcje zamknięte znacznie lepiej od otwartych izolują od odgłosów otoczenia, co jest szczególnie istotne w przypadku modeli pasywnych, których nie wyposażono w ANC.HD 620S mają oferować otwartość i swobodę porównywalną z innymi „sześćsetkami”, a równocześnie lepiej się sprawdzać w mniej sprzyjających warunkach. Ze względu na relatywnie wysoką impedancję 150 omów nie będą może wymarzonym partnerem smartfonów, ale już z przeno- śnymi DAC-ami i odtwarzaczami plików powinny się dogadywać bez problemu.Wysoką jakość dźwięku mają zapewnić 42-mm przetworniki własnej konstrukcji Sennheisera, produkowane w nowoczesnym zakładzie w Irlandii. Zostały ustawione delikatnie pod kątem w stosunku do ucha, co powinno poprawić kreację wrażeń przestrzennych i umożliwić lokalizowanie źródeł poza głową słuchacza.

Do napędu wykorzystano bardzo lekkie aluminiowe cewki. Zapewniają one szybką reakcję na impuls, co ma się przełożyć na odpowiednią dynamikę dźwięku. Zawieszenie o wysokiej podatności dobrano tak, aby nie ograniczało reprodukcji niskich tonów, a kosz o wąskich ramionach umożliwia swobodny przepływ powietrza.Poduszki wypełniono termokształtną pianką i obszyto sztuczną skórą. Ich wokółuszny kształt, dobrze przylegający do głowy, dodatkowo izoluje od szumów otoczenia. Pałąk wzmocniono paskami stalinierdzewnej. W połączeniu z obudowami z wytrzymałego tworzywa powinien zapewnić długą i bezproblemową eksploatację.Deklarowane przez producenta pasmo przenoszenia wynosi 3 Hz – 30 kHz, a czu- łość to 110 dB/1 V.W wyposażeniu znajdują się: przewód sygnałowy o długości 1,8 m, zakończony wtykiem 3,5 mm, nakręcany adapter na jack 6,3 mm oraz woreczek do przenoszenia. W przyszłości ma się pojawić opcjonalny symetryczny kabel 4,4 mm. Sposób mocowania przewodu jest taki sam jak w innych słuchawkach Sennheisera, dzięki czemu można łatwo podłączyć zamiennik – dłuższy albo wyposażony w mikrofon.Sennheisery HD 620S weszły do sprzedaży 6 czerwca 2024.

Kosztują 1499 zł.