HFM

artykulylista3

 

TCL C635

news042022 007

TCL wypuszcza na rynek nową ofertę telewizorów. Porządkuje przy okazji katalog i wprowadza system operacyjny Google TV.

Dotychczas za wszystkie funkcje smart w telewizorach TCL-a odpowiadał Android TV. Wraz z nowymi odbiornikami na rok 2022, oznaczonymi jako C635, chiński potentat zaczyna stosować nowy system operacyjny Google TV. Pod spodem jest to nadal oprogramowanie Android, jednak z istotnie zmienionym interfejsem użytkownika i układem zewnętrznym. Jak zwykle w przypadku modyfikacji software’u należy się spodziewać płynniejszego działania i szeregu drobnych zmian, które – zsumowane – składają się na przyjemniejsze korzystanie ze sprzętu. No i długich aktualizacji, bo w końcu to autorski system Google’a i raczej nie zostanie szybko porzucony na rzecz innej koncepcji. TCL ma szeroką ofertę, ale te najciekawsze modele zaczynają się od serii C635. Przy okazji firma porządkuje katalog, odchodząc od dwóch równoległych linii C725 i C728 z ubiegłego roku. Bardzo słusznie, ponieważ hierarchia produktów była mało czytelna. Teraz zamiast C725 wchodzą C635, natomiast telewizory C728 zostają zastąpione oznaczeniem C735. W seriach 8 i 9 pojawią się nowe C835 i C935. Oprócz systemu Google TV C635 będzie wyposażony w 60-hercową matrycę 4K z podświetleniem LED i powłoką Quantum Dot (QLED), poprawiającą odwzorowanie kolorów. Obsługiwane będą formaty HDR, w tym HDR10+ i Dolby Vision, a dla graczy przewidziano tryb Game Master, zapewniający najmniejsze opóźnienia.

TCL od kilku lat optymalizuje telewizory pod kątem gier; aktywnie się też udziela w środowisku gamingowym. W Stanach angażował się m.in. w promocję e-sportu, a ze studiem Activision nawiązał marketingową współpracę przy serii Call of Duty, którą kontynuuje do dziś. Zgodność z najnowszymi generacjami konsol zapewnia HDMI 2.1, umożliwiające obsługę ALLM (Auto Low Latency Mode). Rozwiązanie pozwala konsolom lub kartom graficznym w komputerach PC automatycznie przełączyć telewizor w tryb gry i tym samym zapewnić jak najniższy input lag. Z kolei obsługa Miracast for PC umożliwia wyświetlanie obrazu z komputera na telewizorze w rozdzielczości do 4K. System Motion Clarity opracowano, aby uzyskać wyraźny i płynny ruch, niezależnie od źródła sygnału (50 Hz albo 60 Hz). Autorski algorytm MEMC zmniejsza rozmycie poruszających się obiektów, a procesor AiPQ Engine w czasie rzeczywistym optymalizuje kolory i kontrast dla różnych rodzajów treści. Dźwięk odtwarzają głośniki sygnowane przez Onkyo, ale wielu użytkowników i tak podłączy telewizor do systemu stereo lub kina domowego. Serię C635 wyposażono w asystenta Google, dzięki czemu komendami głosowymi można wyszukiwać filmy, odtwarzać muzykę czy sterować telewizorem. Nowa linia powinna trafić do polskich sklepów w kwietniu 2022. W momencie wysyłania magazynu do druku polskie ceny nie były jeszcze skalkulowane, ale znaliśmy już ofertę na inne rynki europejskie. Seria C635 jest dostępna w pięciu przekątnych.

Za 43 cale trzeba zapłacić 499 euro, zaś za 50 cali – 599 euro. 55 cali kosztuje 649 euro, 65 cali – 899 euro, a 75 cali – 1299 euro.

Komentarze  

0 #1 Pablo4890 2022-07-30 22:39
Tcl pod względem wyjścia dźwięku to najgorsze dziadostwo. Dźwięk wychodzi do amplitunera nie wiadomo jaki głośniki grają jak chcą a amplituner pokazuje cały czas dolby Digital. W porównaniu do innych telewizorów dużo starszych to chińskie barachło.. Testy przeprowadzane na tcl c635 i amplitunerze yamaha HTR-3065.
Cytować | Zgłoś administratorowi