fbpx

HFM

artykulylista3

 

German Maestro GMH C 8.35D

news09 2021 005

German Maestro to niemiecki producent, którego kolumny sprzedawane pod marką MB Quart są dobrze znane polskim słuchaczom.

Część firmowego katalogu stanowi również sprzęt do zastosowań specjalistycznych, jak przydatne w zdalnej pracy słuchawki z mikrofonem. Do najciekawszych firma zalicza model GMH C 8.35D. Symbol nie wpada może w ucho, za to dźwięk ma być bardzo przyjemny dla rozmówcy. Wiele uwagi poświęcono bowiem optymalizacji konstrukcji mikrofonu pod kątem redukcji szumów zbieranych z otoczenia, wyrazistości mowy oraz odporności na niepożądane interferencje. Firma deklaruje ponadto, że słuchawki są sprawdzone w długim użytkowaniu, trwałe i niezawodne. Do budowy wykorzystano materiały na bazie kompozytów PE, a membrany dynamicznych przetworników cechują się niską masą. Mikrofon elektretowy ma charakterystykę kardioidalną. Przy jego projektowaniu położono nacisk nie tyle na jak najszersze pasmo przenoszenia, co na wysoką jakość fizjologicznie istotnego zakresu ludzkiej mowy.

Tego rodzaju rozwiązania są polecane zwłaszcza do prowadzenia telekonferencji oraz udzielania wywiadów na odległość. Świetnie sprawdzą się także w edukacji, pracowniach językowych, a nawet systemach kontroli lotów. German Maestro deklaruje, że dzięki ergonomicznej konstrukcji, starannemu doborowi materiałów oraz bardzo dobrym parametrom technicznym słuchawki nie męczą nawet w czasie długich sesji i odtwarzają czysty, miły dla ucha dźwięk. GMH C 8.35D to konstrukcja nauszna, zamknięta, pasywnie izolująca od dźwięków otoczenia. Wzmacniany, odporny mechanicznie przewód sygnałowy ma długość 1,2 m i może być zakończony wtykiem minijack 3,5 mm lub DIN. Mikrofon zamontowano na elastycznym pałąku, dzięki czemu bardzo łatwo nim operować. Produkcja GMH C 8.35D odbywa się w Niemczech. Słuchawki ważą 270 g bez kabla. Pasmo przenoszenia wynosi 39 Hz – 27 kHz, skuteczność – 98 dB/1 mW, a impedancja nominalna – 35 omów. German Maestro GMH C 8.35D są już dostępne w Polsce.

Kosztują 997 zł.