HFM

artykulylista3

 

JBL Live Pro+ TWS

004 009 Hifi 06 2021 004

 JBL wzbogacił ofertę słuchawek dokanałowych. Live Pro+ TWS to konstrukcja w pełni bezprzewodowa, wyposażona w system adaptacyjnej redukcji hałasu.

Nowe JBL-e oparto na 11-mm przetworniku dynamicznym. Komunikacja ze źródłem dźwięku odbywa się przez Bluetooth 5.0. Podobnie jak w innych konstrukcjach TWS nie przewidziano połączenia kablowego. W obudowach zamontowano trzy mikrofony. Jeden zbiera dźwięki otoczenia, które przekazuje do systemu redukcji szumów zewnętrznych. Dwa o czułości -38 dBV (1 kHz/Pa) umożliwiają prowadzenie rozmów telefonicznych, zapewniając zrozumiałość mowy nawet w niezbyt dogodnych warunkach otoczenia. Wbudowane akumulatory wystarczają maksymalnie na sześć godzin pracy z łącznością Bluetooth i włączoną aktywną redukcją hałasu. Bez ANC ten czas wydłuża się o godzinę. Energię na dodatkowych 21 godzin przechowuje etui. Można je ładować konwencjonalnie albo indukcyjnie, w technologii Qi. Zależnie od wybranego trybu, od zera do stu procent zajmie to dwie albo trzy godziny. Ze słuchawek można korzystać w komplecie bądź pojedynczo.

Druga opcja przyda się zwłaszcza osobom, które dużo rozmawiają przez telefon – jednej słuchawki można używać w czasie, kiedy druga się ładuje. Ponadto, korzystając z firmowej aplikacji, każdej słuchawce można przypisać żądaną funkcję. Adaptacyjna redukcja hałasów umożliwia izolację od odgłosów zewnętrznych. Szybki powrót do rzeczywistości ułatwia funkcja Smart Ambient, która pozwala zrozumieć, co ktoś do nas mówi, bez konieczności wyjmowania Live Pro+ TWS z uszu. JBL-ami można sterować, dotykając obudowy. Asystenta Google aktywuje się dotknięciem albo komendą głosową. Pchełki ważą 5 g/szt. i są odporne na zachlapanie, co potwierdza certyfikat IPX4. W zestawie znajdują się silikonowe wkładki douszne w pięciu rozmiarach. Słuchawki JBL Live Pro+ TWS są już dostępne w sklepach.

Kosztują 799 zł.