fbpx

HFM

artykulylista3

 

Nordost Valhalla 2 Ethernet

nordostvalhalla2

 Nordost systematycznie rozwija ofertę przewodów ethernetowych. Obok modeli Blue Heaven i Heimdall 2 pojawiła się high-endowa Valhalla 2 Ethernet.

Valhalla 2 Ethernet powstała z myślą o bardzo wymagających użytkownikach, dla których DAC, streamer czy lokalny serwer sieciowy stanowią pełnoprawne źródło dźwięku wysokiej jakości. High-endowy model został zbudowany z ośmiu poddanych obróbce w niskiej temperaturze przewodników typu solid core o przekroju 0,26 mm². Do izolacji wykorzystano polimer o wysokiej gęstości. Druciki połączono w pary i skręcono ze sobą, po czym potrójnie zaekranowano – najpierw warstwą folii, a następnie dwiema warstwami plecionki. Konstruktorowi zależało na minimalizacji efektu naskórkowości i przesłuchów, a także na odporności na zakłócenia elektromagnetyczne. Każdy przewodnik jest skrupulatnie przycinany na długość odpowiednią do założonej geometrii, materiału i przeznaczenia kabla. Mówiąc obrazowo, umowna długość jednego metra łączówki Nordosta może się minimalnie różnić od jednego metra odmierzonego wzorcem z Sevres. Będzie to wartość zbliżona, przy czym milimetry różnicy nie będą wynikiem pomyłki, ale celowego działania, zmierzającego do uzyskania optymalnych właściwości kabla.

Zdaniem Nordosta, wysoka precyzja doboru długości przewodników do zastosowania gwarantuje równomierną transmisję pełnego spektrum częstotliwości pomiędzy źródłem a odbiornikiem sygnału i pozwala znacząco zmniejszyć mikrofonowanie, wysokoczęstotliwościowe rezonanse, błędy synchronizacji, a w efekcie – nieprzyjemną szorstkość i rozjaśnienie brzmienia. Każdy egzemplarz ethernetowej Valhalli 2 jest wytwarzany w USA przy zachowaniu restrykcyjnego reżimu produkcyjnego. Nie przewidziano możliwości zakupu przewodu z rolki. Do fabrycznego konfekcjonowania używa się pozłacanych wtyków 8P8C typu RJ45, zaprojektowanych tak, aby były odporne na wyładowania elektrostatyczne i niezawodne mechanicznie. Niezależnie od długości, przewód z nawiązką spełnia wymagania kategorii ósmej (CAT8). Valhalla 2 Ethernet jest już dostępna w sprzedaży, choć w Polsce na razie tylko na zamówienie. Występuje w odcinkach od 1 m do 8 m.

Ceny zaczynają się od 13499 zł za 1 m i rosną o 1800 zł z każdym kolejnym metrem fabrycznie konfekcjonowanego przewodu.