fbpx

HFM

artykulylista3

 

Audio Pro G10

news Hifi 01 2020 010

W bogatej ofercie szwedzkiej marki Audio Pro znajduje się sterowany głosem głośnik bezprzewodowy. G10 został przystosowany do pracy pod kontrolą asystenta Google.

Audio Pro G10 jest kompatybilny z technologiami Apple AirPlay 2 i Google Cast. W oparciu o nie umożliwia budowanie systemów wielostrefowych. Rozbudowana funkcjonalność sprawia, że nawet w katalogu Audio Pro, które już wcześniej proponowało rozwiązania bezprzewodowe i multiroom, G10 zyskuje miano zupełnie nowej propozycji. Integracja z asystentem Google’a umożliwia natomiast sterowanie komendami głosowymi. Wcześniej tego rodzaju kontrolę Audio Pro oferowało w modelu Addon C5A, z tą różnicą, że obsługiwał on system Amazon Alexa. W firmie zauważono jednak, że na wielu rynkach przyjęła się platforma Google’a, więc w G10 wdrożono właśnie to rozwiązanie. Połączono je z funkcją Google Cast, dzięki czemu można zbudować bezprzewodowy multiroom i sterować wybraną grupą lub wszystkimi kompaty bilnymi głośnikami, nawet jeśli nie słuchają one asystenta Google. Dzięki niewielkim rozmiarom G10 jest łatwy do ustawienia. Znacznie ciekawsze jednak wydają się opcje mocowania na ścianie lub szynie sufitowej, kojarzonej dotąd głównie z aranżacją oświetlenia w obiektach użyteczności publicznej. Rosnąca popularność ostatniego z rozwiązań w nowo urządzanych lub remontowanych mieszkaniach prywatnych zwróciła uwagę właścicieli firmy.

Ich zdaniem kolejnym krokiem będą montowane w szynoprzewodach głośniki. Stąd taka możliwość w G10. Audio Pro zapewnia, że Google Cast i AirPlay 2 znajdą zastosowanie także w przyszłych produktach. Jako alternatywę firma zachowuje na razie własny system multiroom. Od strony akustycznej G10 jest konstrukcją dwudrożną, z obsługującym górę i średnicę 31-mm przetwornikiem BMR (Balanced Mode Radiator) i 76-mm niskotonowym. Zwrotnica dzieli pasmo przy 300 Hz. Efektywność reprodukcji basu zwiększają dwie 11,4-cm membrany bierne. Całość zasila wbudowany wzmacniacz o mocy 52 W, pracujący w klasie D. Pasmo przenoszenia producent określa na 55 Hz – 20 kHz. Głośnik odbiera sygnał przez Wi-Fi i Bluetooth 4.0. Dodatkowo przewidziano przewodowe wejście uniwersalne 3,5 mm. Obsługiwane formaty dźwięku to MP3, WMA, AAC, FLAC i Apple Lossless. Urządzenie ma wymiary 19,3/14/14 cm i występuje w wykończeniu jasnoszarą albo czarną tkaniną. Audio Pro G10 można już kupić w Polsce.

Za sztukę zapłacimy 1090 zł.