fbpx

HFM

artykulylista3

 

Harman/ /Kardon Citation 200

news102020 010

Harman/Kardon uzupełnił serię bezprzewodowych głośników Citation. Pomiędzy modelami 100 i 300 pojawił się niedawno Citation 200.

„Dwusetka” to aktywna konstrukcja dwudrożna. Wysokie tony odtwarza 25-mm kopułka, a średnie i niskie – 12-cm stożek. Łączna nominalna moc zestawu wynosi 50 W. Głośnik działa zarówno w technologii Bluetooth, jak i Wi-Fi. Dzięki kompaktowym rozmiarom łatwo go wynieść na zewnątrz, a nawet zabrać na dłuższy wyjazd. Wtedy sprawdzi się transmisja Bluetooth. W domu najlepiej korzystać z Wi-Fi. Lista obsługiwanych formatów obejmuje AAC (HE/LC), Vorbis, WAV (LPCM), FLAC, Opus i MP3. Wbudowany akumulator wystarcza maksymalnie na 8 godzin pracy. Estetyczna stacja dokująca umożliwia jednoczesne uzupełnienie energii i słuchanie muzyki. Z tyłu zamontowano dodatkowo port USB-C, służący do ładowania poza domem. Uzupełnienie baterii do stu procent zajmuje trzy godziny. Citation 200 jest kompatybilny z funkcją AirPlay i ma wbudowany Chromecast, który zapewnia dostęp do serwisów streamingowych. Modele serii Citation można łączyć w systemy wielostrefowe i odtwarzać jednocześnie ten sam albo różne utwory w różnych pomieszczeniach. Dwa głośniki Citation 200 stworzą system stereo.

Do sterowania służy aplikacja Google Home na tablet lub smartfon. Aktualizacje oprogramowania są pobierane i instalowane automatycznie. Dla ochrony prywatności wbudowane mikrofony można wyłączyć, a kolorowy wskaźnik LED pozwala szybko sprawdzić ich aktualny status. Obudowa o klasie wodoodporności IPX-4 zapewnia ochronę przed niewielkim zachlapaniem. Do wykończenia wykorzystano tkaninę z mieszanki wełny, produkowaną przez firmę Kvadrat. Jest niepalna, odporna na brud oraz impregnowana specjalną powłoką ułatwiającą czyszczenie. Głośnik o wymiarach 21/16,5/16,5 mm (w/s/g) waży 2,8 kg. Harman/Kardon Citation 200 jest już dostępny w Polsce.

Importer ustalił cenę na 1599 zł.