fbpx

HFM

artykulylista3

 

Audio-Technica AT-LP120XBT-USB

news092020 002

Audio-Technica poprawiła bogato wyposażony gramofon AT-LP120XUSB. Nowy model AT-LP120XBT-USB (ach, te proste, wpadające w ucho symbole!) jest jeszcze bardziej funkcjonalny dzięki modułowi Bluetooth.

Bluetooth 5.0 umożliwia bezpośrednią transmisję dźwięku z AT-LP120XBT-USB do dowolnego urządzenia obsługującego tę technologię, np. bezprzewodowych słuchawek czy głośnika przenośnego. Uzyskanie dźwięku dobrej jakości ułatwia obsługa kodeka Qualcomm aptX. Ponadto gramofon wyposażono w nowy silnik prądu stałego, regulowaną dynamiczną kontrolę antyskatingu oraz przedwzmacniacz korekcyjny z możliwością wyboru trybu pracy. Na transmisji bezprzewodowej możliwości nowej Audio-Techniki się jednak nie kończą. AT-LP120XBT- -USB został bowiem fabrycznie wyposażony w ramię typu S z hydraulicznym mechanizmem opuszczania, regulacją siły nacisku oraz antyskatingu. Na końcu belki zamontowano firmowy headshell AT-HS6, a w nim – wkładkę MM AT-VM95E z igłą o szlifie eliptycznym 0,3 x 0,7 mil. Przetwornik ten jest kompatybilny z dowolną igłą z serii VM95, dzięki czemu bardzo łatwo można zmieniać jego brzmienie. Gramofon ma też wbudowany przedwzmacniacz korekcyjny MM, dzięki któremu podłączymy go do każdego wzmacniacza liniowego.

Użytkownicy dysponujący zewnętrznym preampem mogą układ w Audio-Technice ominąć, korzystając z trybu phono. Na tym jednak nie koniec, ponieważ AT-LP120XBT-USB – jak wskazuje symbol – oferuje także cyfrowe wyjście USB. Może wyprowadzać sygnał 16-bitowy z próbkowaniem 44,1 albo 48 kHz, a służy do archiwizowania płyt winylowych na komputerach PC oraz Mac. Wystarczy pobrać z Internetu bezpłatne oprogramowanie Audacity lub inne przeznaczone do tego celu. Gramofon jest konstrukcją manualną, która obsługuje trzy prędkości odtwarzania: 33 1/3, 45 i 78 obr./min. Napęd jest przenoszony bezpośrednio z silnika prądu stałego na aluminiowy talerz z naniesionymi znacznikami. Regulację obrotów ułatwia wbudowana lampa stroboskopowa. Konstrukcja opiera się na wytłumionej podstawie, izolującej układ odczytujący od drgań i wibracji otoczenia. Zasilacz to po prostu moduł zewnętrzny. W wyposażeniu producent dołącza filcową matę, łączówkę RCA oraz pokrywę chroniącą przed kurzem. Audio-Technica AT-LP120XBT-USB pojawi się w polskich sklepach we wrześniu.

Będzie kosztować 1499 zł.

Komentarze  

0 #1 Eryks 2020-10-05 11:04
Kupowałem go w TopHiFi, naprawdę zasługuje na swoje bardzo wysokie oceny
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #2 stanislaw92 2020-10-05 18:19
Cytuję Eryks:
Kupowałem go w TopHiFi, naprawdę zasługuje na swoje bardzo wysokie oceny

Właśnie ostatnio chodzi mi po głowie taki gramofon. Mam nawet kilka swoich cennych winyli. Obczaje sobie sklep
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #3 kacperB 2020-10-28 21:02
Cytuję Eryks:
Kupowałem go w TopHiFi, naprawdę zasługuje na swoje bardzo wysokie oceny

W takiej cenie to zdecydowanie jedna z lepszych pozycji dla kogoś początkującego. Miałem okazję korzystać z tego sprzętu i jest b.dobry. oczywiście wiele zależy od naszych kolumn
Cytować | Zgłoś administratorowi