fbpx

HFM

artykulylista3

 

Shunyata V2

news0708 007

Shunyata odświeża ofertę referencyjnych przewodów zasilających. Kable Sigma, Alpha i Delta noszą teraz dodatkowe oznaczenie V2 i zastępują w katalogu dotychczasowe modele.

W nowych sieciówkach wykorzystano miedziano-srebrne przewodniki VTX-Ag. Składają się one z zewnętrznej warstwy bardzo czystej miedzi, otaczającej rdzeń ze srebra. Dzięki zastosowaniu konstrukcji plecionej z cienkich nitek (multistrand) zamiast litych drutów o dużej średnicy (solid core) kable cechują się wysoką elastycznością, a zatem łatwo je podłączyć do systemu. Z myślą o modelach Reference V2 poprawiono układy redukcji szumów. Montowane w odmianie NR wielostopniowe filtry eliminują zakłócenia zasilania oraz szum wysokoczęstotliwościowy, generowany przez same komponenty systemu grającego. Celem ich stosowania jest uzyskanie cichego tła, na którym wyraźnie słyszalne będą nawet sygnały o znikomym natężeniu. W przypadku kiedy wymagana jest jak największa elastyczność przewodu i podłączane są urządzenia analogowe, można wybrać odmianę XC. Jest ona pozbawiona dodatkowej filtracji, dzięki czemu jeszcze łatwiej ją ułożyć i podłączyć. Za jej wyborem przemawia także cena, ponieważ XC jest zawsze tańsza od NR. Do konfekcjonowania Shunyata wykorzystuje własnego projektu złącza Copper- CONN. Wyposażono je w elementy stykowe z czystej miedzi i obudowy z włókna węglowego (Alpha i Sigma) albo z poliwęglanu (Delta). Konektory efektownie się prezentują, a dodatkowo redukują mikrowibracje. Najwyżej w serii Reference stoi Sigma V2, niżej Alpha V2 i Delta V2. Każdy z przewodów występuje w odmianie z filtrem i bez filtra. Różnicę w hierarchii odzwierciedla łączna grubość przewodników. W Sigmie powierzchnia przekroju wynosi 5,26 (10 AWG), w Alphie – 3,31 (12 AWG), a w Delcie – 2,08 mm² (14 AWG).

Nowe przewody zasilające Shunyaty są już dostępne w Polsce. Sigma V2 kosztuje 17060/18380 zł (XC/NR); Alpha – 9980/ /10500 zł (XC/NR), a Delta – 4730/5250 zł (XC/NR). W każdym przypadku jest to cena za standardowy odcinek o długości 1,75 m.