fbpx

HFM

artykulylista3

 

Bang & Olufsen Beosound A1 gen. 2

news0708 016


Bang & Olufsen przedstawił drugą generację miniaturowego głośnika bezprzewodowego. Beosound A1 ma lepszą niż poprzednik baterię i obudowę odporną na pył i wodę.

Nowy głośnik Bang & Olufsena pracuje w oparciu o technologię Bluetooth 5.1 i, w odróżnieniu od pierwszej wersji, obsługuje tryb aptX. Oprócz słuchania muzyki można go wykorzystać do prowadzenia rozmów telefonicznych. Działa wówczas jak zestaw głośnomówiący i powinien się w tej roli sprawdzać całkiem nieźle, ponieważ producent wyposażył go w trzy mikrofony. Dodatkowo zgodność z protokołami Microsoft Swift Pair oraz Google Fast Pair zapewnia szybkie połączenie z komputerem pracującym pod kontrolą Windowsa 10 oraz telefonem z systemem Android. Beosound A1 jest aktywnym układem dwudrożnym. Wysokie tony odtwarza 19-mm kopułka, a średnie – 88-mm głośnik z aluminiową membraną oraz magnesem neodymowym. Sterują nimi 30-watowe wzmacniacze w klasie D, pracujące pod kontrolą cyfrowego procesora dźwięku. Warto dodać, że w odróżnieniu od pierwszej, druga generacja Beosounda A1 obsługuje kodowanie aptX. Nowy Beosound A1 ma znacznie wydajniejszą baterię. Z typową głośnością (70 dB) można słuchać aż 18 godzin, a cicho (55 dB) – przez dwie doby.

W pierwowzorze było to, odpowiednio, 4 i 24 godziny. Nowy system sygnalizacyjny LED ostrzega o niskim stanie naładowania akumulatora, natomiast firmowa aplikacja umożliwia odczyt aktualnego poziomu naładowania. Beosound A1 drugiej generacji jest o 7 procent lżejszy od oryginału, a nowo opracowany wzór maskownicy i zwężająca się podstawa sprawiają, że wydaje się od niego dużo zgrabniejszy. Ważniejsza od zmian w wyglądzie jest szczelność nowej obudowy. Certyfikat IP67 potwierdza, że nowy Beosound A1 jest odporny na piasek, pył oraz wnikanie wody przy zanurzeniu na głębokość do 1 metra przez 30 minut. Jeśli więc ktoś bardzo musi, może go zabrać na plażę, chociaż w takiej sytuacji lepiej po prostu słuchać morza. Przenoszenie i zawieszenie na ścianie ułatwiają skórzane „sznurki”, spięte klamrą. Przyciski zostały przeprojektowane i umieszczone bliżej nich. Mają też większe i wyraźniejsze symbole, co ma usprawnić obsługę. Odświeżono także interfejs użytkownika i dodano kompatybilność z asystentem głosowym Amazon Alexa. Jest to pierwszy na świecie głośnik Bluetooth z tą funkcją. Nowy Beosound A1 występuje w dwóch kolorach: antracytowym i jasnoszarym. Jest już dostępny w Polsce.

Kosztuje 1149 zł.