fbpx

HFM

artykulylista3

 

Harman Kardon Fly TWS

news0708 011


Harman Kardon uzupełnił serię dokanałowych słuchawek Fly. W pełni bezprzewodowe Fly TWS działają w technologii Bluetooth 5.0 i są wyposażone w etui ładujące z funkcją powerbanku.

Fly TWS to model kierowany do użytkowników, którzy lubią słuchać muzyki w trakcie aktywnego wypoczynku. Odporność na przypadkowe zamoczenie potwierdza certyfikat IPX5 – Fly TWS mogą być wystawione przez trzy minuty na działanie strumienia wody o natężeniu 12,5 l/min. Do basenu lepiej ich nie wrzucać, ale ani mżawka, ani pot nie stanowią dla nich zagrożenia. Spacerować i ćwiczyć można dość długo, ponieważ akumulatory w słuchawkach wystarczają na około 6 godzin grania. Energia na kolejnych 14 godzin jest zgromadzona w etui, pełniącym funkcję ładowarki i powerbanku. Energię oszczędza tryb automatycznej pauzy, który wyłącza zasilanie, kiedy słuchawki nie są używane. Ładowanie do pełna zajmuje około dwóch godzin. Dobrą jakość dźwięku przy niewielkich rozmiarach obudów ma zapewnić dynamiczny przetwornik o średnicy 5,6 mm. Z deklaracji producenta wynika, że przenosi on pasmo 10 Hz – 20 kHz i wytwarza ciśnienie akustyczne 97 dB/1 kHz. Wzorem innych nowoczesnych konstrukcji bezprzewodowych, Fly TWS wyposażono w funkcje umożliwiające zachowanie świadomości dźwięków otoczenia, takie jak Ambient Aware i TalkThru.

Dzięki nim słuchawek nie trzeba zdejmować, kiedy chcemy, by docierały do nas dźwięki zewnętrzne, ani kiedy ktoś przypadkowo nas o coś zagadnie. Przydają się również, kiedy prowadzimy rozmowę telefoniczną i chcemy słyszeć to, co sami mówimy. Ustawienia korekcji dźwięku można modyfikować poprzez firmową aplikację Harman Kardon Headphones. Parowanie z telefonem działającym pod kontrolą systemu Android przyspiesza funkcja Fast Pair. Dzięki niej połączenie następuje od razu po wyjęciu Fly TWS z etui ładującego. Słuchawki są także kompatybilne z usługą Google Assistant, umożliwiającą np. sterowanie odtwarzaniem, wyszukiwanie haseł w przeglądarce czy też dyktowanie wiadomości SMS za pomocą komend głosowych. Jeżeli nie korzystamy z aplikacji, słuchawkami można sterować dotykiem. Lekkie stuknięcie lub przeciągnięcie palcem po obudowie odbiera albo odrzuca połączenia, zwiększa albo zmniejsza głośność, zmienia utwory oraz uruchamia funkcje Ambient Aware, TalkThru i asystenta głosowego. Standardowe wyposażenie Fly TWS obejmuje etui ładujące oraz wkładki douszne. W pełni bezprzewodowe słuchawki Harmana są już dostępne w Polsce.

Kosztują 849 zł.