fbpx

HFM

artykulylista3

 

Cambridge Audio AXR100D

news0708 001


W ofercie Cambridge Audio pojawił się amplituner stereofoniczny AXR100D. Powstał na bazie znanego już AXR100, od którego różni się dodanym tunerem DAB.

Oba amplitunery Cambridge’a są do siebie bliźniaczo podobne; poza tunerem – AM/FM w AXR100 i FM/DAB w AXR100D – nie różni ich nic. Cena również pozostaje zbliżona – AXR100D jest zaledwie o 200 zł droższy. Wypada jedynie żałować, że producent nie przemycił do niego streamera z dekodowaniem dostępnych na Tidalu plików MQA, bo choć na pewno podniosłoby to koszt produkcji, to stanowiłoby wielką różnicę i rozbudowę funkcjonalności, na którą czeka wielu melomanów. Niewykluczone, że w przyszłości firma zaproponuje również takie rozwiązanie. Tymczasem odtwarzacz strumieniowy można wybrać z wyższej serii CX. Najnowszy amplituner Cambridge Audio jest urządzeniem dwukanałowym, dysponującym więcej niż przyzwoitą mocą 100 W/8 Ω. Poza wspomnianym tunerem z pamięcią 30 stacji wyposażono go w odbiornik Bluetooth, dzięki któremu muzykę można do niego przesyłać bezprzewodowo.

Dla tradycyjnych połączeń kablowych przewidziano trzy wejścia liniowe oraz jedno gramofonowe MM. Pamiętano także o wejściach cyfrowych – do wyboru są dwa optyczne typu Toslink oraz jedno koncentryczne RCA. Z ich pomocą do amplitunera podłączymy telewizor lub konsolę gier i odtworzymy dźwięk przez kolumny domowego systemu stereo zamiast przez miniaturowe głośniczki w płaskim telewizorze. Sygnał wyprowadza wyjście z pętli do nagrywania oraz monofoniczne do subwoofera. Komplet gniazd uzupełnia wyjście słuchawkowe dla wtyku 6,35 mm (duży jack) oraz uniwersalne wejście minijack – oba dla wygody umieszczone z przodu. Urządzenie jest dostępne z szarym frontem i czarną obudową. Podstawowe informacje wyświetla biały display. W wyposażeniu standardowym znajduje się pilot. Cambridge Audio AXR100D jest już dostępny w sprzedaży.

Importer ustalił cenę na 2790 zł.