fbpx

HFM

artykulylista3

 

Polk Audio Signa S3

news062020 005


Firma Polk Audio uzupełniła i tak już bogatą ofertę soundbarów najwyższym modelem w serii Signa. S3 obsługuje odtwarzacz Google Chromecast i ma w komplecie bezprzewodowy subwoofer.

Polk Audio Signa S3 pomimo niewielkich rozmiarów zyskał bogatą funkcjonalność dzięki Chromecastowi. Platforma Google umożliwia odtwarzanie muzyki z takich popularnych serwisów streamingowych, jak Tidal, Spotify, Qobuz, Google Play Music czy Amazon Music HD. Jest też kompatybilna z aplikacją Roon, porządkującą świat cyfrowych źródeł, plików i nośników w system zrozumiały nawet dla kompletnego laika. Signa S3 współpracuje także z asystentem Google, dzięki czemu łatwo można ustawiać w kolejce i odtwarzać muzykę za pomocą poleceń głosowych, wykorzystując aplikację Google Home. Soundbar da się również połączyć z innymi głośnikami obsługującymi Chromecast i nagłośnić w ten sposób więcej pomieszczeń. W obudowie o wysokości zaledwie 5,5 cm i szerokości 90 cm producentowi udało się zmieścić cztery niewielkie głośniki. Niedobory niskich tonów będzie uzupełniał dostarczany w komplecie bezprzewodowy subwoofer. Do podłączenia Signy S3 wystarczy jeden przewód HDMI, o ile telewizor obsługuje tryb zwrotnego kanału audio (HDMI ARC).

Jeżeli nie obsługuje, to soundbar również uda się podłączyć. Dźwięk w takim przypadku prześle przewód optyczny, podobnie jak HDMI dołączany w komplecie. Producent zaznacza, że dzięki dekodowaniu trybu Dolby Digital 5.1 urządzenie „zapewni realistyczny dźwięk kina domowego”, ale wiadomo, że to nie będzie to samo, co z pełnej instalacji 5.1. W soundbarach najważniejsza jest ich poręczność oraz fakt, że przynoszą istotną poprawę jakości brzmienia w porównaniu z fabrycznymi głośniczkami w telewizorze. Kiedy wreszcie słychać wyraźnie dialogi i muzykę tła, łatwiej przymknąć oko na mniej spektakularne efekty surround. Signę S3 wyposażono także w opatentowaną przez Polk Audio technologię Voice Adjust, która pozwala słuchaczowi szybko dostosować natężenie głosu w trakcie oglądania filmów, programów telewizyjnych lub wydarzeń sportowych. Ma to służyć jeszcze wyraźniejszemu przekazowi dialogów i komentarzy. Dla ułatwienia sterowania głośnością, soundbar automatycznie współpracuje z pilotami do telewizorów Samsunga, LG, Panasonica, Toshiby i Sony, a także z większością TV obsługujących uniwersalny protokół CEC. Trzy fabryczne tryby DSP: „Film”, „Muzyka” i „Tryb nocny” mają poprawić odbiór dźwięku zależnie od oglądanych treści i sytuacji. Polską premierę soundbaru Polk Audio Signa S3 zaplanowano na 4 czerwca 2020.

Importer ustalił cenę na 1499 zł.