fbpx

HFM

artykulylista3

 

JBL Boombox 2

news062020 002


JBL opracował drugą generację swojego największego głośnika przenośnego. Boombox 2 ma taki sam układ przetworników, z charakterystycznymi membranami biernymi po bokach, a od poprzednika różni się kilkoma drobiazgami.

Oba Boomboksy są podobne, a najłatwiej je rozpoznać po wyglądzie membran biernych. W pierwszej wersji były gładkie i srebrne; w drugiej szarą powierzchnię pokrywają ukośne wyżłobienia. Dźwięk odtwarzają dwa 10-cm nisko- -średniotonowce i dwie 10-mm kopułki wysokotonowe. Wspomniane membrany poprawiają efektywność reprodukcji basu. Komunikacja bezprzewodowa w „dwójce” odbywa się w technologii Bluetooth 5.1; w „jedynce” był to Bluetooth 4.2. Przewodowo źródło sygnału można podłączyć do wejścia minijack. Urządzenie ma klasę wodoodporności IPX7, co oznacza, że nie powinno mu zaszkodzić zanurzenie w wodzie o głębokości do 1 m przez pół godziny.

Można je więc bez obaw zabrać w plener lub ustawić bezpośrednio przy basenie. Oczywiście nie może być uszkodzone mechanicznie, bo jeżeli woda dostanie się do środka, to po imprezie. A propos imprez, Boombox 2 został wyposażony w tryb PartyBoost, umożliwiający połączenie maksymalnie stu kompatybilnych z tą technologią JBL-i, nie tylko Boomboksów 2. I to jest dobra wiadomość. Zła to ta, że PartyBoost nie jest wstecznie kompatybilny z protokołem JBL Connect+, który z grubsza umożliwiał to samo, ale w starszych głośnikach, w tym w oryginalnym Boomboksie. Jeżeli więc ktoś chciałby połączyć głośniki pierwszej i drugiej generacji, żeby zwiększyć ciśnienie dźwięku, to taki układ nie zadziała. Boomboksa 2 można zasilać w dwóch trybach. Jeżeli korzysta z energii zgromadzonej we wbudowanych akumulatorach, to łączna nominalna moc głośników wynosi 2 x 30 W. Jeżeli gra podłączony do sieci – 2 x 40 W. Maksymalny czas pracy na jednym ładowaniu powerbanku to 24 godziny. Im głośniej gramy, tym będzie krótszy. Ładowanie do pełna zajmuje 6,5 godziny. Głośnik może także służyć jako ładowarka do telefonu. Urządzenie ma wymiary 20/48/26 cm (w/s/g) i waży niecałe 6 kg. JBL Boombox 2 jest już dostępny w Polsce.

Kosztuje 2149 zł.