fbpx

HFM

artykulylista3

 

TCL Ray Danz

news 04 05 2020 0004


Z lekkim poślizgiem TCL wprowadza do sprzedaży topowy soundbar Ray Danz. Zestaw 3.1 składa się z jednostki głównej i bezprzewodowego aktywnego subwoofera.

Do niedawna TCL oferowało dwa soundbary, w komplecie z subwooferem lub bez. W maju 2020 dołączył do nich Ray Danz. Jak na flagowy model przystało, może się pochwalić najbardziej zaawansowaną konstrukcją. W podłużnej obudowie umieszczono trzy owalne głośniki szerokopasmowe o wymiarach 6,25 x 3,75 cm. Dwa z nich znajdują się blisko zewnętrznych krawędzi bocznych i promieniują w kierunku specjalnie ukształtowanego reflektora akustycznego, który rozprasza fale dźwiękowe pod odpowiednim kątem, poszerzając w ten sposób scenę dźwiękową. Trzeci przetwornik znajduje się na froncie i został przeznaczony do odtwarzania dialogów.

Kwestia dodatkowego przetwornika wysokotonowego pozostaje niejasna. Katalog wspomina o 25-mm tweeterze, a z wizualizacji wnętrza produktu można się domyślać, że obok szerokopasmowca ulokowano jeszcze jeden głośnik z wklęsłą membraną sferyczną. W notatce prasowej informacja o nim się jednak nie pojawia, więc nie będziemy tutaj snuć domysłów. Dość powiedzieć, że soundbar odtwarza ścieżki głównych kanałów lewego i prawego oraz centralnego. Pasmo najniższych częstotliwości uzupełnia aktywny subwoofer. Jako że komunikacja z nim odbywa się bezprzewodowo, można go ustawić w mniej eksponowanym miejscu.

Łączna moc układu wynosi 540 W (RMS). Jako jedyny w linii soundbarów TCL Ray Danz został wyposażony w układ Dolby Atmos, który generuje wirtualne kanały górne. W komplecie znajduje się uchwyt ścienny, dzięki czemu zaoszczędzamy jeszcze więcej miejsca na szafce TV. Według pierwotnych założeń soundbar TCL miał trafić do sprzedaży w pierwszym kwartale 2020. Ostatecznie premierę przełożono jednak na maj 2020. Najpierw Ray Danz będzie sprzedawany online, a dopiero potem – w sklepach stacjonarnych. Cenę ustalono na 1699 zł.