fbpx

HFM

artykulylista3

 

JBL Live 300 TWS

news 04 05 2020 0002


JBL uzupełnił gamę słuchawek w pełni bezprzewodowych. Live 300 TWS działają w technologii Bluetooth 5.0 i są wodoodporne.

Słuchawki w pełni bezprzewodowe to takie, w których nie ma żadnego fizycznego połączenia nie tylko pomiędzy nausznikami a źródłem sygnału, ale też pomiędzy dwoma kanałami. Każda słuchawka jest w tym przypadku osobnym urządzeniem. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest brak przewodów i wynikająca z niego swoboda użytkowania. Wadą – brak możliwości podłączenia do telefonu bądź odtwarzacza i kontynuowania odsłuchu po rozładowaniu akumulatorów. Nie bez znaczenia jest także potencjalna łatwość zgubienia jednego kanału. Kto notorycznie gubi rękawiczki, dobrze zna ten ból. JBL Live 300 TWS to konstrukcja douszna, ale pomimo miniaturowych rozmiarów nowoczesna i całkiem zaawansowana technicznie. W obudowach zamknięto dynamiczne przetworniki o średnicy 58 mm. Zasilanie zapewniają akumulatory litowo-jonowe: w słuchawkach o pojemności 60 mAh, a w etui ładującym – 450 mAh. Maksymalny czas pracy na wbudowanych bateriach wynosi 6 godzin, a jeśli wykorzysta się energię zgromadzoną w etui – 14 godzin. Ładowanie do pełna zajmuje około dwóch godzin.

Szybkie doładowanie przez 10 minut daje dodatkową godzinę pracy. Funkcja Ambient Aware umożliwia słuchanie muzyki i jednoczesne zachowanie świadomości odgłosów otoczenia. Dzięki TalkThru można rozmawiać z kimś, kto akurat nas o coś zagadnął, bez zdejmowania słuchawek. Przez Live 300 TWS można także prowadzić rozmowy telefoniczne. Do ich rozpoczęcia i zakończenia, jak również do regulowania głośności i aktywowania asystentów głosowych Google i Amazon Alexa służy panel dotykowy. Słuchawki są kompatybilne z bezpłatną aplikacją My JBL Headphones, w której są dostępne zarówno fabrycznie zdefiniowane tryby dźwięku, jak i equalizer, którym można dopasować charakterystykę do własnych upodobań. W komplecie producent dołącza wspomniane etui, wkładki douszne w trzech rozmiarach oraz stabilizujące w czterech. Wodoszczelność Live 300 TWS potwierdza certyfikat IPX5, definiowany jako całkowita ochrona przed strumieniem wody płynącej z różnych kierunków z wydajnością do 12,5 litra na minutę. W praktyce oznacza to odporność na pot i deszcz, może poza oberwaniem chmury. JBL-e Live 300 TWS są już dostępne w sklepach.

Kosztują 639 zł.