fbpx

HFM

artykulylista3

 

Bang & Olufsen Beoplay E8

news022020 0002

Bang & Olufsen wprowadza trzecią generację swoich w pełni bezprzewodowych słuchawek dousznych. Beoplay E8 są nieco lżejsze i mniejsze od poprzedniczek. Mają też lepiej grać.

W E8 trzeciej generacji nacisk położono na komfort, wysoką jakość dźwięku, w tym połączeń telefonicznych, oraz długi czas działania. W czasie prac projektowych inżynierowie Bang & Olufsena korzystali zarówno z modelowania 3D, jak i testów konsumenckich. Ich celem było jak najlepsze dopasowanie słuchawek do różnorodności kształtów i rozmiarów uszu. W efekcie każda słuchawka schudła o 5,8 grama i zmalała o 17 procent. Bardziej zwarte rozmiary i poprawiony kształt nowych E8 mają sprawiać, że będą one wygodniejsze i bardziej naturalne w użytkowaniu. W porównaniu z poprzednią generacją wydłużył się czas pracy. Akumulatory w słuchawkach wystarczają teraz na 7 godzin, a dostarczany w komplecie futerał przechowuje energię na cztery dodatkowe ładowania. Maksymalny czas pracy z dala od źródła zasilania wynosi więc 35 godzin. Producent skrupulatnie podaje, że to o 119 procent dłużej niż w dotychczas. Kiedy powerbank się wyczerpie, ładowanie do pełna zajmuje dwie godziny. W nowej odsłonie E8 zwiększono liczbę mikrofonów – z dwóch do czterech.

Zapewnia to lepszą czytelność rozmów telefonicznych i poprawia działanie trybu transparentnego. Ten ostatni umożliwia wyraźne odbieranie odgłosów otoczenia bez konieczności wyjmowania słuchawek z uszu. Jakość dźwięku, a w szczególności jego głębię, ma poprawić przeprojektowany port basowy. Powietrze powinno swobodniej przepływać przez komorę akustyczną, a przetworniki – mieć do wykorzystania większą efektywną objętość. Do E8 specjaliści Bang & Olufsena napisali aplikację Beoplay App, która umożliwia zmianę parametrów dźwięku. Graficzny equalizer ToneTouch za dotknięciem palca pozwala się przemieszczać pomiędzy czterema scenami dźwiękowymi, zapewniając odmienne wrażenia z odsłuchu. Beoplay E8 gen. 3 pracują w oparciu o technologię Bluetooth 5.1 i są kompatybilne z kodekami ACC i aptX. Działają poprawnie z urządzeniami iOS i Android. W komplecie producent dołącza etui ładujące wykończone skórą, douszne nakładki w pięciu rozmiarach oraz przewód do ładowania z końcówką USB-C. Najnowsze E8 będą produkowane w kolorze czarnym. Do sprzedaży w Polsce trafią 14 lutego 2020. Dystrybutor ustalił cenę na 1500 zł. Bang & Olufsen ma również w ofercie bezprzewodową ładowarkę The Wireless Charging Pad z certyfikatem Qi.

Jest już dostępna w sklepach i kosztuje 500 zł.

Komentarze  

0 #1 Maciej Paul 2020-03-13 09:51
chyba się gdzieś zapodziała 1
a to zmienia co nieco
1500 zł !
A ktoś w ogóle może się wypowiedzieć jak graja poprzednie wersje tego modelu ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #2 Grzegorz58 2020-03-28 18:56
Maciej Paul, autorowi chodziło o ładowarkę bezprzewodową, stąd te 500 złp w ostatnim akapicie, natomiast cena słuchawek podana jest nieco wyżej. Niefortunne sformatowanie tekstu, też w pierwszej chwili miałem WTF ;-)
Nie wiem, jak grały poprzednie wersje, ta wersja dla soczystego basu potrzebuje solidnego umocowania w uchu, i wyjmując ją odczuwa się wyraźną ulgę. Poza tym - są fajne :-) wyglądem i wrażeniami słuchowymi.
Cytować | Zgłoś administratorowi