fbpx

HFM

artykulylista3

 

Bang & Olufsen Beoplay A9

news062019 005

Na Międzynarodowych Targach Sztuki w Wenecji Bang & Olufsen zaprezentował najnowszą wersję bezprzewodowego głośnika A9. Pierwowzór dzisiejszej konstrukcji powstał w roku 2012.

Koncepcję wzorniczą pozostawiono bez zmian. Beoplay A9 trzeciej generacji wygląda oryginalnie i widząc go, część użytkowników nie od razu odgadnie jego faktyczne przeznaczenie. Ustawiona na drewnianym trójnogu okrągła bryła przywodzi na myśl softboks ze studia fotograficznego albo element dekoracji wnętrza o bliżej niesprecyzowanym zastosowaniu. Dopiero kiedy popłyną pierwsze dźwięki, stanie się jasne, że to nie tylko ozdoba, ale też w pełni funkcjonalny głośnik. Do tego głośnik aktywny, bezprzewodowy i wypełniony nowoczesną technologią. Dotykowe sterowanie, dzięki któremu głośność można dostosować, przeciągając dłonią po powierzchni urządzenia, a odtwarzanie kontrolować delikatnym postukiwaniem w obudowę, to dopiero początek atrakcji. W najnowszej odsłonie Beoplay A9 zyskał kompatybilność z usługą Google Assistant, co oznacza, że będzie reagował na polecenia wydawane głosem. System Active Room Compensation dostosuje parametry dźwięku do akustyki otoczenia, a przestrzenność poprawią dwa dodatkowe głośniki z tyłu obudowy. Łącznie pracuje tutaj siedem przetworników: dwa 19-mm wysokotonowe, wspomniane dwa 37,5-mm pełnozakresowe, dwa 7,5-cm średniotonowe i 20-cm woofer, umieszczony w obudowie bas-refleks.

Każda sekcja jest zasilana osobnym wzmacniaczem w klasie D. Ich moc po zsumowaniu to niebagatelne 1,5 kW. Listę nowinek technicznych zamyka wydajniejszy streamer, który przyspiesza współpracę z Chromecastem i Apple Airplay 2. Jeżeli chodzi o estetykę, to przewód zasilający został pokryty materiałem. Standardowo głośnik będzie dostępny w wersji białej z nóżkami z drewna dębowego albo czarnej z nóżkami orzechowymi. Dla osób ceniących rozwiązania jeszcze bardziej nietuzinkowe, producent przewidział specjalne edycje w brązach i odcieniach mosiądzu. Możliwa będzie również personalizacja przy wykorzystaniu maskownic, wykonanych z tkanin renomowanej duńskiej marki Kvadrat, oraz różnych wersji kolorystycznych drewnianych nóżek. Pierwsze egzemplarze Bang & Olufsena Beoplay A9 powinny trafić do sklepów z końcem maja 2019.

Ceny zaczynają się od 11900 zł.