fbpx

HFM

artykulylista3

 

Wireworld serii 8

news062019 001

Wireworld systematycznie rozbudowuje ofertę okablowania. W najnowszej serii 8 pojawiły się trzy dodatkowe modele cyfrowe o impedancji 110 omów oraz cztery do ramion gramofonowych.

Przewody cyfrowe serii 8 mają w nazwie dopisek „micro”; występują także z dodatkowym oznaczeniem Micro Reference. Nie zastąpią dotychczasowych modeli serii 7, ale będą oferowane równolegle z pozostałymi konstrukcjami w gamie Balanced Digital Series 8. Trochę to skomplikowane, ale Wireworld uznał za stosowne wyróżnić je ze względu na zaawansowane rozwiązania techniczne. Wykorzystano opatentowane przewodniki DNA Helix z pełnym ekranowaniem i dielektrykiem Composilex 3. Taka budowa ma gwarantować wysoką jakość dźwięku, zarówno w systemach domowych, jak i zastosowaniach profesjonalnych, gdzie transmisja odbywa się nierzadko na długich odcinkach i jest narażona na zakłócenia. Wszystkie przewody tworzące podgrupę „micro” służą do transmisji zbalansowanej. Cechują się zalecaną przez standard AES/EBU impedancją 110 omów i są zakończone wtykami XLR. Mają też oferować najwyższą jakość dźwięku w swoich segmentach cenowych. Drugą nowością w serii 8 są przewody do ramion gramofonowych. Sprawdzą się w tym zastosowaniu nie tylko ze względu na wyjątkową giętkość i niewielką średnicę, ale również dlatego, że można je łączyć, by uzyskać pojemność 100 albo 200 pF na metr. Pomoże to zoptymalizować parametry interfejsu pomiędzy wkładką a phonostage’em i w konsekwencji uzyskać wyśmienity dźwięk z płyt winylowych. Wireworld podkreśla, że w procesie projektowania obu rodzajów okablowania istotną rolę odegrały próby odsłuchowe. Omawiane nowości wkrótce trafią do sprzedaży.

Cyfrowy Micro-Eclipse 8 kosztuje 519 zł, Micro-Silver Eclipse 8 – 799 zł, a Micro-Platinum Eclipse 8 – 1879 zł. Za gramofonowy Solstice 8 zapłacimy 1129 zł, za Eclipse 8 – 1889 zł, za Silver Eclipse 8 – 2459 zł, a za Silver Platinum Eclipse 8 – 6509 zł. Wszystkie ceny dotyczą fabrycznie konfekcjonowanych odcinków o długości 1 m.