fbpx

HFM

artykulylista3

 

Monitor Audio MASS Surround 5.1

news052019 007

Monitor Audio uzupełniło serię MASS budżetowym systemem kina domowego. Jak łatwo się domyślić, MASS Surround 5.1 składa się z pięciu głośników satelitarnych i aktywnego subwoofera.

Wszystkie satelity MASS mają identyczną budowę, bez rozróżnienia na głośniki uniwersalne i centralny. Są to kompaktowe dwudrożne monitorki, przeznaczone do montażu na podstawce albo uchwycie ściennym. Wysokie tony przetwarza 19-mm metalowa kopułka, a niskie i średnie – 89-mm stożek z membraną MMPII (Metal Matrix Polymer). Duża część obudowy z przodu i z tyłu jest wykończona produkowaną na zamówienie Monitor Audio tkaniną. Ma się ona nie tylko komponować z wystrojem wnętrza, ale też zapewniać niezbędną transparentność akustyczną. Dzięki osłonięciu tylnej ścianki, terminale i końcówki przewodów pozostają niewidoczne. Jako że satelitki są niewielkie, przyda im się uzupełnienie pasma od dołu. To zadanie subwoofera MASS Sub, wyposażonego w 20-cm przetwornik MMPII i pracujący w klasie D wzmacniacz o mocy 120 W. Układ pracuje w obudowie zamkniętej, którą sklejono z płyt MDF – 18-mm na froncie i 15-mm w przypadku pozostałych ścianek. Do wyboru przewidziano dwa warianty wykończenia: niebiesko-czarny Midnight oraz biało-szary Mist.

Jako uzupełnienie Monitor Audio proponuje podstawki MASS (białe lub czarne) albo uniwersalne uchwyty ścienne (biało-szare). MASS Surround 5.1 wejdzie do sprzedaży wiosną 2019, w cenie 3599 zł. Podstawki MASS Satellite Stand kosztują dodatkowo 590 zł, a uchwyty Universal Wall Bracket – 95 zł za sztukę.