fbpx

HFM

artykulylista3

 

Sonoro Easy i Qubo

news052019 005

Sonoro to producent miniaturowych i nieco większych systemów grających do kuchni, gabinetu czy sypialni. W katalogu niemieckiej firmy pojawiły się niedawno dwa modele w przystępnych cenach: Easy i Qubo.

Easy to monofoniczne radyjko, które zmieści się nawet w ciasnym aneksie kuchennym. W niewielkiej obudowie zamontowano tuner DAB+/FM, moduł Bluetooth, wzmacniacz oraz jeden głośnik o średnicy 7,5 cm. Urządzenie można zasilać z sieci energetycznej albo z baterii. Do przenoszenia służy skórzany uchwyt. Dostęp do rozgłośni radiowych zapewniają przyciski szybkiego wyboru; można przypisać do nich pięć wybranych stacji. Wygodę obsługi zwiększa funkcja automatycznego strojenia, a w codziennym użytkowaniu przydają się zegar z datownikiem, budzik oraz wbudowana lampka LED, która dyskretnym światłem ułatwia poruszanie się w ciemnym pomieszczeniu. Zewnętrzne źródła sygnału, takie jak odtwarzacz plików, tablet czy smartfon, można podłączyć do wejścia Aux lub USB. Przez USB doładujemy również aku- mulator.

Easy jest dostępne w trzech wersjach kolorystycznych: orzechowej, białej i czarnej, ze srebrną siatkową maskownicą. Większy system Qubo wyróżnia się wbudowanym odtwarzaczem CD oraz wyjściem słuchawkowym. Promieniujący w górę przetwornik o średnicy 75 mm ma generować bardziej przestrzenny i dookólny dźwięk. Efektywność reprodukcji niskich tonów poprawia bas-refleks. Sonoro Qubo pełni nie tylko funkcję źródła muzyki. Specjalnie wgrane dźwięki natury oraz programy do relaksu pomagają się odprężyć po ciężkim dniu. Wyświetlacz automatycznie dostosowuje jasność do warunków otoczenia i zapewnia dyskretne podświetlenie w nocy. Qubo można także wzbogacić o opcjonalny moduł ściemniający SonoroLight. Elegancki wygląd podkreśla ręcznie wykonana drewniana obudowa z zaokrąglonymi narożnikami. Do wykończenia używa się lakieru na wysoki połysk – białego albo czarnego. Front pozostaje srebrny. Produkcja obu modeli odbywa się w Niemczech. Omawiane urządzenia są już dostępne w sklepach.

Easy kosztuje 999 zł, a Qubo – 1599 zł.