fbpx

HFM

artykulylista3

 

Sonoro Prestige

news022019 003

Sonoro wzbogaciło serię Smart Linemodelem Prestige. Zintegrowane urządzenie daje możliwość odtwarzania dźwiękuz różnych nośników i plików.

Prestige zastępuje w katalogu Sonoro model Stereo. Tworzą go jednostka centralna oraz głośnikowy system 2.1.Dwa głośniki są współosiowe i składają się z 75-mm sekcji średniotonowej i 19-mm wysokotonowej. Pasmo niskich tonów uzupełnia 10-cm subwoofer, a efektywność przetwarzania poprawia obudowa bas-refleks.Przed wzmocnieniem sygnał jest poddawany obróbce przez procesor cyfrowy. Przypuszczalnie DSP realizuje także funkcję elektronicznej zwrotnicy, czuwając nad prawidłowym rozdziałem częstotliwości oraz mocy, przekazywanych do poszczególnych przetworników. Dodatkowo dostępne są tryby 3D oraz loudness.Oprócz wbudowanego napędu CD, radia analogowego FM i cyfrowego DAB+, a także radia internetowego i funkcji multiroom, urządzenie oferuje dostęp do serwisu muzycznego Spotify Connect. W Sonoro Prestige można zapisać do 10 list odtwarzania i wywoływać je zarówno telefonem, jak i za pomocą pilota. Funkcjonalność rozszerza dwukierunkowy Bluetooth, umożliwiający zarówno przesyłanie dźwięku do urządzenia, jak również transmitowanie go na zewnątrz, np. do bezprzewodowych słuchawek.

System wyposażono ponadto w cyfrowe wejście optyczne (np. do podłączenia telewizora), LAN, stereofoniczne wejście i wyjście RCA oraz wejście minijack 3,5 mm. Umieszczony na tylnej ściance port USB umożliwia odtwarzanie muzyki z przenośnej pamięci oraz ładowanie telefonu lub tabletu, natomiastz przodu znalazło się wyjście słuchawkowe 3,5 mm.Ikony źródeł dźwięku oraz dodatkowe informacje pokazuje 2,8-calowy kolorowy wyświetlacz z filtrem polaryzacyjnym oraz czujnikiem światła. Jasność displayu jest automatycznie dostosowywana do natężenia światła w pomieszczeniu.Obsługę ułatwiają przyciski na przedniej ściance (cztery z nich są programowalne) oraz pilot. Do sterowania można także wykorzystać smartfon lub tablet z zainstalowaną aplikacją Sonoro.Wbudowana funkcja multiroom pozwala połączyć bezprzewodowo do 16 urządzeń z serii Smart Line. Można je też połączyćw jedną grupę (do pięciu urządzeń), co pozwoli nagłośnić większe pomieszczenie. Do obsługi instalacji wielostrefowej także służy aplikacja Sonoro.Model Prestige o wymiarach 13,5/45//24 cm waży 7,2 kg.

Dopasowanie do wystroju wnętrza ułatwiają trzy neutralne wersje kolorystyczne: biała, czarna i srebrna.Cenę detaliczną ustalono na 3599 zł.