fbpx

HFM

artykulylista3

 

Harman Enchant 1300

news012019 004

Harman Kardon opracował nową serię soundbarów Enchant. Składa się ona z dwóch modeli: 800 i 1300 oraz przeznaczonego do współpracy z nimi bezprzewodowego subwoofera Enchant Sub.

Enchant 1300 to większy z dwóch soundbarów. Zamontowano w nim 13 przetworników. Dziesięć 50-mm odpowiada za tony średnie i bas. Pozostałe trzy – dwa 25-mm i jeden 20-mm – reprodukują górę pasma. Łączna nominalna moc układu wynosi 120 W, a maksymalne ciśnienie akustyczne – do 93 dB. Urządzenie przenosi częstotliwości z zakresu 71 Hz – 20 kHz. Z tego względu wymagający użytkownicy zechcą je zapewne uzupełnić subwooferem. Soundbar wyposażono w układ automatycznej kalibracji, który mierzy akustykę pomieszczenia odsłuchowego, uwzględniając proporcje i rozkład mebli, a następnie dopasowuje do niej parametry pracy głośników. Cztery złącza HDMI są kompatybilne z 4K oraz HDR10. Jedno z nich obsługuje dodatkowo zwrotny kanał audio (ARC). Ponadto użytkownik ma do dyspozycji jedno wejście analogowe (mały jack) i jedno cyfrowe optyczne.

Dzięki odbiornikowi Bluetooth 4.2 bezprzewodowo prześlemy muzykę zapisaną w pamięci smartfonu lub tabletu, a wbudowany Google Chromecast umożliwi odtwarzanie muzyki z ponad 200 serwisów streamingowych przez Wi-Fi. Do obsługi można wykorzystać znajdujący się w komplecie programowalny sterownik albo pilot od telewizora. W zestawie producent dołącza wszystko, co się może przydać: przewód analogowy (zakończony z obu stron wtykiem mały jack), optyczny przewód cyfrowy, wieszaki ścienne oraz wspomniany programowalny sterownik. Oznacza to, że urządzenie jest kompletne i próba instalacji nie skończy się niezaplanowaną wycieczką do pobliskiego centrum handlowego w poszukiwaniu brakujących śrubek, baterii czy kabelków. Soundbar Harmana jest produkowany tylko w kolorze czarnym. Ma wymiary 6,5/112/12,5 cm (w/s/g), więc najlepiej będzie wyglądał z telewizorami o przekątnej co najmniej 50 cali. Enchant 1300 trafił już do sprzedaży.

Importer ustalił cenę na 4299 zł.