fbpx

HFM

artykulylista3

 

NAD C 658

news012019 002

NAD opracował uniwersalny przedwzmacniacz z wbudowanym przetwornikiem c/a i odtwarzaczem strumieniowym. Zaletą C 658 jest kompatybilność z systemem BluOS.

BluOS umożliwia bezprzewodowe prze- syłanie plików muzycznych wysokiej rozdzielczości, także w instalacji wielostrefowej. Aktualna wersja obsługuje do 64 pomieszczeń, którymi da się sterować za pomocą aplikacji dostępnej na smartfony i tablety oraz komputery z iOS-em, Androidem lub Windowsem. System może korzystać z domowej płytoteki, jak również współpracować z blisko dwudziestoma serwisami i rozgłośniami internetowymi, m.in. Spotify, Amazon Music, Tidal, Deezer, Qobuz, HDTracks, HighResAudio. Obsługiwane są zarówno „zwykłe” pliki hi-res DSD, FLAC, WAV, AIFF, jak i zakodowane algorytmem MQA. Transmisję bezprzewodową C 658 realizuje poprzez Bluetooth aptX HD. Dwukierunkowa łączność umożliwia przesłanie sygnału ze smartfonu lub tabletu do przedwzmacniacza, jak również transfer z C 658 do słuchawek bezprzewodowych czy innych urządzeń znajdujących się w domu. Wysoką jakość dźwięku ma zapewnić układ automatycznej kalibracji Dirac Live – pojawi się jako aktualizacja oprogramowania pod koniec stycznia 2019.

news012019 001

Oprogramowanie Lite, z opcją płatnego rozszerzenia do pełnej wersji, współpracuje z dołączanym w komplecie mikrofonem. Najpierw wykonuje dokładny pomiar akustyki pomieszczenia odsłuchowego oraz charakterystyki impulsowej ustawionych w nim kolumn, a następnie dopasowuje parametry pracy przedwzmacniacza. Proces konfiguracji i adaptacji jest zautomatyzowany i uproszczony tak, aby poradził z nim sobie nawet niezbyt doświadczony nabywca. C 658 ma konstrukcję modułową (MDC – Modular Design Construction). Jeżeli w technologii cyfrowej nastąpią zmiany na tyle istotne, że nie da się ich już wdrożyć samą aktualizacją oprogramowania, pozostanie opcja instalacji dodatkowych modułów (maksimum dwa). Nowe karty rozszerzą funkcjonalność przedwzmacniacza i dopasują ją do bieżących potrzeb i wymogów technicznych. Możliwość zastępowania kluczowych obwodów nowszymi generacjami powinna uodpornić urządzenie na upływ czasu i sprawić, że pozostanie ono kompatybilne z formatami, które dopiero zostaną wynalezione. Aktualna sekcja przetwornika bazuje na układzie ESS Sabre, ale gdyby w przyszłości nawet jego wyśrubowane parametry okazały się niewystarczające, firma zastąpi go nowocześniejszą kością.

NAD zapewnia, że pomimo położenia nacisku na nowinki techniczne, projektanci nie zapomnieli również o tradycjonalistach. Deklaracje te potwierdzają: zaawansowany przedwzmacniacz korekcyjny dla gramofonu z wkładką MM, wyjście analogowe XLR oraz wyjście słuchawkowe 6,3 mm, współpracujące z wydajnym wzmacniaczem słuchawkowym. Ponadto przedwzmacniacz został wyposażony w dwa optyczne i dwa koaksjalne wejścia cyfrowe, gniazdo LAN, dodatkowe złącze USB do podłączenia opcjonalnego bezprzewodowego wyjścia cyfrowego, dwa wejścia analogowe RCA, stereofoniczne wyjście subwoofera RCA, analogowe wyjście RCA oraz wyzwa- lacze. NAD C 658 powinien już być dostępny w sprzedaży.

Cenę ustalono na 7599 zł.