fbpx

HFM

artykulylista3

 

Audio-Technica ATH-MSR7b

004 009 Hifi 12 2018 006

Audio-Technica skonstruowała kolejne słuchawki zamknięte. Poprzednikiem ATH-MSR7b w katalogu japońskiego specjalisty były ATH-MSR7.

Nowa wersja, oznaczona literką „b”, jest od pierwowzoru o 53 gramy lżejsza i bardziej poręczna w transporcie, ale brzmieniem podobno mu nie ustępuje. Słuchawki powstały z myślą o użytkowaniu zarówno w warunkach domowych, jak i w plenerze. Pałąk i poduszki wokółuszne wypełniono miękką pianką termokształtną, zapewniającą wygodę użytkowania. Zmodyfikowany system regulacji poprawia ułożenie nauszników na głowie słuchającego, a na trwałość pozytywnie wpływają, rozmieszczone w newralgicznych punktach, wzmocnienia. ATH-MSR7b to zamknięte słuchawki wokółuszne. Zamontowano w nich dynamiczne przetworniki o średnicy 45 mm. Ich membrany pokryto warstwą o właściwościach zbliżonych do diamentu. Zwiększa ona sztywność, co przekłada się na niższy poziom zniekształceń i większą precyzję brzmienia.

W wyposażeniu ATH-MSR7b znalazły się dwa kabelki o długości 1,2 m: zbalansowany przewód, zakończony 4,4-mm wtykiem Pentaconn, oraz nie- symetryczny, ze standardowym minijackiem 3,5 mm. Audio-Technica ma również w ofercie opcjonalny zbalansowany kabel HDC112A (1,2 m), który można podłączyć do odtwarzacza z wyjściem 2,5 mm. Wszystkie te modele po stronie muszli są konfekcjonowane złączami A2DC (Audio Designed Detachable Coaxial), będącymi ulepszoną wersją standardowego minijacka. Do słuchawek producent dołącza ochronne etui, ułatwiające transport i zmniejszające ryzyko uszkodzenia. ATH-MSR7b są już dostępne w sklepach. Do wyboru przewidziano dwie wersje kolorystyczne: czarną i brązową.

Importer ustalił cenę na 1199 zł.