fbpx

HFM

artykulylista3

 

JBL Charge 4

004 009 Hifi 12 2018 004

JBL opracował kolejną wersję kompaktowego głośnika bezprzewodowego. Podobnie jak poprzednik, Charge 4 wykorzystuje transmisję Bluetooth i jest wodoodporny.

JBL Charge 4 został wyposażony w jeden opatentowany przetwornik 50 x 90 mm o mocy znamionowej 30 W. Dla porównania, w Charge 3 pracowały dwa głośniki o średnicy 50 mm i mocy znamionowej 2 x 10 W. W obu wersjach do poprawy efektywności przetwarzania niskich tonów wykorzystano membrany bierne. Pasmo przenoszenia nowego modelu wynosi 60 Hz – 20 kHz, a odstęp od szumu: 80 dB. Wzmacnianą obudowę wykończono wytrzymałą tkaniną i gumowanymi wstawkami. Głośnik spełnia wymagania dla produktów o klasie wodood- porności IPX7. Oznacza to, że na około pół godziny może zostać zanurzony na głębokość 1 metra. Funkcja JBL Connect+ umożliwia bezprzewodowe połączenie ponad 100 kompatybilnych głośników i uzyskanie dzięki temu wyższego ciśnienia akustycznego. Charge 4 można także sparować równocześnie z dwoma (poprzednio trzema) smartfonami lub tabletami i na zmianę odtwarzać z nich muzykę.

Nową wersję wyposażono w większy akumulator litowo-polimerowy o pojemności odpowiadającej 7500 mAh. Podobnie jak u poprzednika, jedno czterogodzinne ładowanie do pełna powinno wystarczyć na około 20 godzin grania. Charge 4 może również pełnić funkcję powerbanku dla urządzeń przenośnych ze złączem USB. Natomiast do ładowania samego głośnika służy USB typu C. JBL Charge 4 waży niecały kilogram i jest dostępny aż w dziesięciu kolorach: białym, zielonym, czerwonym, różowym, żółtym, niebieskim, czarnym, piaskowym, szarym i turkusowym. Do sprzedaży wchodzi w grudniu 2018.

Dystrybutor ustalił cenę na 769 zł.