fbpx

HFM

artykulylista3

 

Denon AH-C820W

004 009 Hifi 12 2018 005

Denon wprowadza nowe słuchawki bezprzewodowe. Douszne AH-C820W wyposażono w zdublowane przetworniki i wygodny pałąk na szyję.

Model AH-C820W jest pierwszą konstrukcją Denona, w której zamontowano podwójne przetworniki z opatentowanym rozwiązaniem Double Air Compression. Dynamiczne drivery o śred- nicy 11,5 mm pracują w układzie przeciwsobnym. Umieszczono je w obudowach odlewanych ciśnieniowo z cynku wzmacnianego żywicą. Połączenie obu materiałów zapewnia wysoką sztywność i dobre tłumienie rezonansów. Układ akustyczny dostrojono portami Denon Acoustic Optimizer, ulokowanymi w tyl- nej części obudowy. Wykorzystano je również do wyrównania ciśnienia akustycznego pojawiającego się za przetwornikami. Do AH-C820W Denon dołącza wkładki douszne Comply TZ500, wykonane z pianki termokształtnej. Mają być wygodne w użytkowaniu i izolować od hałasów otoczenia, a zintegrowana osłona powinna zapewnić higienę i niezmienność parametrów w czasie.

Pałąk na szyję wibracjami informuje o nadchodzącym połączeniu, jeżeli słuchawki zostaną sparowane z telefonem. Transmisja bezprzewodowa odbywa się w technologii Bluetooth aptX. AH-C820W można również kablowo podłączyć do komputera PC lub laptopa przez port USB, a do iPhone’a za pomocą adaptera Lightning-USB. Do korekty parametrów brzmienia oraz tworzenia playlist służy bezpłatna aplikacja Denon Audio, dostępna na systemy Android i iOS. Daje ona również dostęp do 70000 internetowych rozgłośni radiowych oraz licznych programów na żądanie. Zestaw zawiera pokrowiec z pięcioma rozmiarami dodatkowych wkładek dousznych i kabel USB do ładowania. Akumulator wystarcza na 10 godzin pracy.

Słuchawki AH-C820W są dostępne od grudnia 2018. Importer ustalił cenę na 1299 zł.