fbpx

HFM

artykulylista3

 

Yamaha MusicCast Vinyl 500

news112018 003

Yamaha wprowadziła do oferty gramofon kompatybilny z firmowym multiroomem MusicCast. Vinyl 500 wygląda zwyczajnie, ale oferuje bogatą funkcjonalność.

MusicCast to autorski, bezprzewodowy system wielostrefowy Yamahy. Dźwięk pomiędzy urządzeniami i pomieszczeniami można w nim przesyłać, korzystając z transmisji Wi-Fi, Bluetooth oraz AirPlay. Urządzenia MusicCast pozwalają na korzystanie z muzycznych serwisów internetowych: Tidal, Spotify, Deezer i Qobuz. Jako że ich obsługa jest realizowana przez samo urządzenie, odtwarzanie muzyki odbywa się bezpośrednio z internetu, a nie np. za pośrednictwem smartfonu. Pozwala to utrzymać przyzwoitą jakość transmisji, a przy okazji – nie obciąża mocno baterii. Ponadto MusicCast daje dostęp do radia internetowego. W skład MusicCasta wchodzą urządzenia Yamahy wszystkich typów – od głośników bezprzewodowych, przez systemy stereo i kina domowego, na soundbarach kończąc. Wszystkie jego funkcje realizuje także gramofon Vinyl 500. Można go połączyć z internetem kablowo, wykorzystując złącze Ethernet, lub bezprzewodowo – przez Wi-Fi. Uzyskuje się w ten sposób dostęp do serwisów muzycznych, takich jak Tidal, Spotify czy Deezer, internetowych stacji radiowych oraz dysków z muzyką, widocznych w domowej sieci.

Podobnie jak niemal wszystkie komponenty Yamahy kompatybilne z systemem MusicCast, Vinyl 500 obsługuje pliki wysokiej rozdzielczości, w tym ALAC do 24 bitów/96 kHz, WAV/FLAC/ /AIFF do 24 bitów/192 kHz oraz DSD do 11,2 MHz. Przede wszystkim gramofon służy jednak do odtwarzania płyt winylowych, a po- czątkowy etap użytkowania znacznie ułatwia fabryczna konfiguracja. Urządzenie dociera do nabywcy z zamontowanym prostym ramieniem o długości 9 cali oraz wkładką MM. Napęd z silnika prądu stałego jest przenoszony paskiem na talerz odlewany z aluminium. Obsługiwane są dwie prędkości obrotowe: 33 1/3 oraz 45 RPM. Yamaha Vinyl 500 występuje w białej i czarnej wersji kolorystycznej. Gramofon można już kupić w Polsce.

Dystrybutor ustalił cenę na 2799 zł.